Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olaj nélküli aszalt paradicsom...

Olaj nélküli aszalt paradicsomot felbontás után hogyan tudnám hosszabb ideig megőrizni hogy ne romoljon meg?

Figyelt kérdés

Nemrég jártam a Culinaria Italiaban

[link] és vettem egy csomag aszalt paradicsomot:

[link] /termekek/aszalt-szaritott/aszalt-paradicsom-sziciliai-250g


Az az igazság hogy imádom ezt a fajta (olaj nélküli) aszalt paradicsomot + ritkán tudom magamnak megengedni és nem is akarnám mindet egyszerre felhasználni, hanem beosztani egy vagy két hónapra. Csak az a baj hogy felbontás után a hűtőbe kell tárolni és félő hogy ott se bír ki 2 hétnél többet.


Gondoltam arra, hogy mi lenne, ha sütőben ilyen 50 °C körüli hőmérsékleten ráaszalok egy kicsit (hogy lehetőleg minél több nedvesség távozzon el), de félek hogy ez minőségromlást eredményez. És utána nem tudom, hogyan volna célszerű tárolni?

Olívaolajba meg hülyeségnek tartanám eltenni, hiszen akkor olajos verziót is vehettem volna és én pont azt szeretem ebben, hogy nem olajos.


Valaki tudna nekem tanácsot adni, hogyan tudnám felbontás után 2 hétnél hosszabb ideig eltarthatóvá tenni ezt az aszalt paradicsomot?


2020. okt. 9. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Hűtőzacsiba raknám és be a fagyóba. Majd akkor menne forró sütőbe, amikor kivettem onnét és fel akarom használni.
2020. okt. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

# 1

Pontosan ebben a pillanatban olvastam én is erről a "hűtős zacsis" és fagyasztós verzióról: [link]


Minden esetre köszönöm. Most már legalább biztosan tudom, hogy tudom megőrizni hosszabb távra.

2020. okt. 9. 18:27
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy persze nyilván olcsóbb lenne, hogy ha a "bolti" paradicsomot aszalnám le magamnak és azt tenném el, de én igazság szerint ettem már napon szárított, és "nap nélkül" aszalt paradicsomot, és teljesen más a kettőnek az íze. Ezért sem sajnálok néha napján ennyi pénzt áldozni rá.
2020. okt. 9. 18:35
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
"de én igazság szerint ettem már napon szárított, és "nap nélkül" aszalt paradicsomot, és teljesen más a kettőnek az íze" Aha!! de én igazság szerint ettem már napon sem szárított, és "nap nélkül" sem aszalt friss paradicsomot, és teljesen más a kettőnek az íze!!!:-) (Ezt csak azért irtam, mert lehet, hogy te a kisnyuszit hasonlitod a biciklihez!!!)
2020. okt. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sok időt, hónapokat is kibír a hűtőben, jól lezárt edényben vagy folpack a csomagolva.
2020. okt. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 4 "Aha!! de én igazság szerint ettem már napon sem szárított, és "nap nélkül" sem aszalt friss paradicsomot, és teljesen más a kettőnek az íze!!!:-) (Ezt csak azért irtam, mert lehet, hogy te a kisnyuszit hasonlitod a biciklihez!!!)"


Viszont kérdés, hogy ettél-e már aszalt paradicsomot? Ismered-e az ízét? Egyáltalán nem olyan, mint a friss paradicsom.

Igen, van paradicsom és paradicsom között is különbség. (Én nem ismerem az összes paradicsomfajtát, de már kóstoltam többfajtát is; az egyik kicsit fűszeresebb, a másik lédúsabb, a harmadik édesebb volt stb.) De akkor is más az aszalt paradicsom íze. Én inkább fűszerként tekintek rá, ugyanis - nem tudom olvastad e - a paradicsom rendkívül gazdag "umami" koncentrációval rendelkezik, különösen igaz ez a napon szárított, olasz fajtákra (pl.: lucullus, koktél vagy spanyol fekete - kumato - fajták).

2020. okt. 9. 18:56
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
6! Igen, ismerem a száritott paradicsomot is természetesen. Én is nagyon kedvelem, eszem/használom is. Az olasz paradicsomok változatosságán, izbeli sokféleségén mindig elcsodálkozom, bár csak boltokban meg piacféléken szoktam megcsodálni (nagyritkán:-( A napon és az aszaloberendezéseken száritottaknál ellenben nem igazán érzek különbséget. Szerintem ez a része inkább vallási kérdés.
2020. okt. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"A napon és az aszaloberendezéseken száritottaknál ellenben nem igazán érzek különbséget. Szerintem ez a része inkább vallási kérdés."


Miféle vallási kérdés? Hát ezen most komolyan hangosan felnevettem! 😀


Én nem csak paradicsomot, hanem pl. hagymát és paprikát is kóstoltam olyat, amit napon és olyat, amit "nap nélküli" aszalással szárítottak. Ha a textúrában nincs is jelentős különbség, az ízekben mindenképpen. Valamiért az erős napsugarak teljesen más ízvilágot hoznak elő az adott zöldség/gyümölcsben mint az egyszerű hő. Bizonyára van ennek valamilyen kémiai jellegzetessége, amihez én nem értek (pl. az emberi test és a pórusok is másképp reagálnak, ha az ember beül egy szaunába, mintha mondjuk kifekszik a napra). Én azt tartom valószínűnek, hogy az erősebb napsugarak olyan enzimeket szabadítanak fel (pl. a paradicsomban) amitől az íze teljesen más lesz, mint amit a "sütőben aszaltak".

2020. okt. 9. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztóba raknám, jól záródó műanyag dobozba.
2020. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden megbontott paradicsomkészítményt a fagyasztóban tárolok, mert bepenészedik.
2020. okt. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!