Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért ennyire nagyon drága a...

Miért ennyire nagyon drága a tepertő?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3000 Ft/kg


Gyakorlatilag kétszer olyan drága, mint a csirkemell és drágább mint a marhahús.


2020. okt. 18. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A nővényi olajok, zsírok sokkal olcsóbbak(pl pálma olaj), mint a disznózsír, így azt az élelmiszeripar nem nagyon használ. A háztartási disznózsír használat is töredéke a réginek. Na már most, a tepertő a zsírgyártás mellékterméke, amiből így aztán nagyságrendileg kevesebb keletkezik, ez felvitte az árát.

Kínálat beesett, kereslet pedig nagyjából változatlan, közgazdaságtani alapvetés, hogy ez az ár növekedéséhez vezetett.

2020. okt. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, aranyárban van, egyszerűbb ha csinálsz magadnak, lesz zsírod is.
2020. okt. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Finom dolgokat meg kell fizetni .
2020. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 vantel ***** válasza:
53%
Magad neveled a malacot melynek zsírrétegéből tepertőt csinálsz,nem is olyan drága.
2020. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem lehet hamisítan

2. Nagy az élőmunka arány a termékben

2020. okt. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű már hozzá jutni, nagyüzemek nem foglalkoznak ilyennel. Viszont ha azt nézed "sült" kaját kapsz.
2020. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Igazság szerint a magyar "tömeggyártásban"a tepertő,zsírós húscafatok szárazra égetve... :(

Az egyik legnagyobb plusz bevételi forrás az üzletek "saját",vagy szerződött húsüzeméből.

Sajnos.

2020. okt. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert tulajdon keppen az is szalonna. Mármint a diszno azon reszebol keszul, amibol szalonna is keszulhetne … tehat el lehet adni szalonna arban.
2020. okt. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha otthon csinálod, kb. ezerből kihozható kilója!

Tessék, itt egy kalkuláció:


A zsírszalonna ára 350-500 ft/kg

[link]



És ebből kisül egy csomó zsír is..


[link]


"Hentesnél vásárolt 1 kg zsírszalonnából 35 dkg tepertő és 55 dkg zsír sült ki."


Tehát 1000 ft-ra jön ki a tepertő kilója, és bónuszként ott van egy fél kiló zsírod is.

2020. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel csak az a baj, hogy amióta rájöttek, hogy a zsírt és a töpörtőt mennyivel drágábban tudják eladni, azóta már szinte nem is kapni zsírnak való szalonnát. Mifelénk.
2020. okt. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!