Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nyers, formázott tésztát le...

Nyers, formázott tésztát le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés

Formázott pizzatésztáról van szó. Eddig elősütöttem és úgy fagyasztottam le, de rájöttem, hogy így nem az igazi, mert az elősütött pizzalappal más lesz a végeredmény.


Régen próbáltam úgy fagyasztani, hogy megkelesztettem a tésztát, összegyúrtam és úgy dobtam be a fagyasztóba, de az kiolvadás után ragadós volt és össze is ment, ezért keleszteni kellett felhasználás előtt.


Ha megformáznám a tésztát és így tenném el a fagyra, akkor is ugyanez lenne az eredmény?


Azt szeretném, ha kiolvadás után csak a szószt és feltétet kellene ráraknom, tehát a tésztát ne kelljen újragyúrni és keleszteni.



2020. okt. 20. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem lehet... Puding próbája az evés. Szokták mondani. Még a szószt is rá teheted.
2020. okt. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Lehet fagyasztani, igen. Viszont ne olvaszd ki, kiveszed, kened, rá a sajt, feltét és be a sütőbe.
2020. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Lehet. De ennél jobb, ha csak összeállítod és kelesztés nélkül teszed a gyúrt tésztát a fagyasztóba. Felhasználás előtt a hűtőben kiengeded, aztán megkeleszted és már sütheted is. Ha előző nap veszed ki, akkor reggelre kiolvad és még is kel a hűtőben.
2020. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi. Miért ne olvasszam ki?
2020. okt. 20. 17:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Hahóó, kettes válaszoló, miért ne olvasszam ki??
2020. okt. 20. 18:34
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Mert ha kiolvasztod, AKKOR lesz ragacsos!

Az elösütöttel is ez volt a baj!

A nyers tésztát is lehet fagyasztani, de akkor is jobb kapásból rátenni a paradicsomszószt meg a feltéteket, de elösütve még jobb.

Ha enni akarjátok, akkor ELÖMELEGÍTETT sütöbe kell tenn FAGYOSAN, akkor lesz normális az eredmény!

2020. okt. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek a kettessel! Kiolvasztás nélkül rögtön rárakod a feltétet, előtte felforrósítod a sütőt, és úgy rakod be megsülni.
2020. okt. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
A 6-os vagyok, érdekelne, miért pontozták le valakik a válaszomat???? Mivel kipróbált módszert írtam le, ezért nem értem a dolgot!
2020. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megpróbálom felolvasztás nélkül. Én is azért kérdezem miért ne olvasszam fel, mert látom, hogy lepontozták azt a választ.
2020. okt. 20. 21:04
 10/17 anonim ***** válasza:
36%
Miert csinálsz annyi tesztat, hogy le kelljen fagyasztani a maradekot … vagyis miert nem csak annyi tesztat csinálsz frissen amennyit akkor el is fogyasztasz?
2020. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!