Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg kell főzni a Lasagne-hoz...

Meg kell főzni a Lasagne-hoz a tésztát mielőtt rétegezünk? Vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés

2020. okt. 30. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, megpuhul a szósztól
2020. okt. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, viszont a szósznak, besamellnek hígnak kell lennie.
2020. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, de a legalsó réteg alá is kell szószt tenned. A bolognese ragut mindenképpen hígabbra főzd, mint normál bolognai tagliatelle-hez. A besamel kb. tejföl sűrűségű legyen.
2020. okt. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
Én biztonsági játékos vagyok, előfőzöm (egy kicsit). Vacakolósabb, de tuti.
2020. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehogy, csak elrontod a főzéssel. Ha szabad egy kicsit szabatosabban fogalmaznom, akkor "taknyos" lesz a végeredmény. Eleinte én is szkeptikus voltam, főleg, mivel életem első lasagne-ját sikerült bitang módon elrontanom, ki kellett dobni az egészet. Kemény maradt a tészta, ehetetlen volt. Aztán rájöttem, hogy hol rontottam el. Nem készítettem hozzá besamel mártást.

Leírom, hogy csináld.

Főzöl egy sima, egyszerű bolognai szószt. Idő, és hozzávalók híján az is jó, ha az olajon megpíritott darált húst felöntöd paradicsompürével, nagyon pici vízzel, majd hozzáadsz valami por alapot, bolognai, vagy lasagne alap egyaránt jó. Én ínyenc vagyok, de ezt nem kell túlgondolni.

Hagyod, hogy egy kicsit kihűljön.

Zománcos tepsit olívaolajjal (sima étolaj is megteszi amúgy) vékonyan kikensz, majd elkészíted a besamel mártást.

Kb 5 dkg vajat (ne Ráma margarin, hanem normális vaj legyen) alacsony hőfokon felolvasztasz, majd rádobsz egy evőkanálnyi finomlisztet, és nagyon gyorsan kézi habverővel jól elkevered csomómentesre. Mikor "selymes" az állaga, lassanként hozzáadod a meleg tejet folyamatos kavargatás mellett. (A tejet elő kell melegíteni, ha hideg, vagy langyos tejjel öntöd fel, össze fog állni az egész ilyen gusztustalan lisztízű trutyivá.)

Akkor jó a bolognai szósz, és a besamel mártás is, ha jó híg.

Az olajozott tepsi aljára pakolsz egy vékony réteg bolognai szószt, majd egy réteg tészta. Aztán meglocsolod besamellel, bolognai szósz, besamel, majd megint tészta. Besamel - bolognai - besamel - tészta. Attól függ milyen magas a tepsi, és 4-5 ilyen réteget szoktam összepakolni. A legvégén a tetejére, az utolsó réteg tésztára besamel, maradék bolognai ragu, sok-sok sajt megy, majd meglocsolod az egészet a maradék besamellel. Aztán alufóliával lefeded, és mehet be a cucc középre, a 190-200 fokra előmelegített sütőbe. 25-30 perc után én ki szoktam szedni, leveszem az alufóliát róla, és visszateszem még 10-15 percre sülni, hogy szép, aranybarnás árnyalatú legyen felül.

Ha így készíted, soha sem marad kemény a tészta, az előfőzést pedig kérlek, felejtsd el. Arra ügyelj még, hogy a sarkok, szélek is meg legyenek locsolva a szószokkal.

Amit írtam, az egy kisebb méretű tepsi, kb 2-3 embernek megfelelő nagyobb adag. Ha többnek készíted, arányosan szorozd fel a besamelhez a hozzávalókat.

2020. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. nov. 5. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

tökéletes leírás!


Tényleg fontos, hogy a (viszonylag hígabb) bolognai szószt szívja fel a tészta, ne pedig előfőzötten a vizet. Így finom, ízletes lesz a tészta réteg is.

2020. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!