Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az olajos sütésnél?

Figyelt kérdés

Akármit csinálok, amit olajba kell tenni, legyen az sült krumpli vagy más mirelit étel, amint belerakom az első sütnivaló adagot az olaj kirobban a serpenyőből és az egész konyha úszik benne. Már ott tartok, hogy nem is merek ilyeneket sütni, mert utána órákig sikálhatom erős vegyszerekkel a bútorzatot, padlót, sütőt.


Elegem van! Mit csinálok rosszul?



2020. nov. 15. 17:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Túl forró az olaj.

Használj fedőt.

2020. nov. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Van fedőm, de mint mondtam berakáskor kirobban az olaj a serpenyőből. Onnantól már mindegy hogy fedővel sütöm-e tovább, mert így is úgy is úszik a konyha.
2020. nov. 15. 17:52
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Túl forró az olaj és hirtelen nagy mennyiséget zúdítasz bele, mondjuk a krumpliból. Kevésbé forrón és csak apránként!
2020. nov. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Hidegen rakjam bele vagy hogy érted a kevésbé forrót? Gáztűzhelyem van, az folyamatosan melegíti fel az olajat. Ha az első adagot hidegen rakom bele, akkor a második adagnál már ugyanúgy forró lesz gondolom és kifröcsög.
2020. nov. 15. 18:03
 5/33 anonim ***** válasza:
77%
Gáztűzhelyed van, amit lehet takarékra is venni. Miután felmelegített! és nem felforrósítottad!!! az olajat, akkor már rakhatod bele amit sütni akarsz. Ha attól egy kicsit le is hűl, hagyd hogy ismét felmelegedjen, majd amikor rendesen sül ami benne van, vedd visszább, kb. közepesre a lángot alatta!!!
2020. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Felteszed az olajat és amikor úgy gondolod, hogy melegszik, beledobsz 1 db krumplit. Azon fogod látni, hogy hol tart az olaj a melegedésben. Ekkor marékkal, a kezedet közel tartva az olajhoz, finoman bele engedsz egy adagot, majd a következőt, hogy lazán fürödjön a krumpli az olajban. Amikor jónak találod, akkor kiszeded, de a lángot ilyenkor csökkented, hogy ne hevüljön feleslegesen!

Közelről, finoman mehet a következő maréknyi, majd még egy,... nem tudom mekkora a serpenyőd, és most teszed megint az olajat nagy lángra!

2020. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél egy konyhai élelmiszerhőmérőt, ha még nincs annyi tapasztalatod, hogy mikor kell a meleg olajba beletenni a sütendő kaját. 170-180 fok az optimális hőmérséklet - egyébként az előttem szóló tuti tippet írt arra, hogy miként lehet megállapítani, hogy jó-e már. Ha túl forró, azt is látni fogod, akár ha csak egy fakanál nyelét belenyomod.
2020. nov. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy hideg olajba nem szabad betenni a krumplit, mert akkor szottyos lesz. Most akkor kinek higgyek?
2020. nov. 15. 18:48
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

#8

Na jó, akkor én innen kiszálltam!

HOL ÉS MELYIKÜNKNÉL OLVASTAD, hogy hideg olajba kell beletenni a krumplit?

6-os voltam

2020. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hideg olajról beszélnek, egyem a szíved...!!160-180 fokosról! Szerintem az olajad is kevés meg a serpenyőd is kicsi. Ha nagyobb adag olajban sütsz, állandóbb a hőmérséklete. Nagyobb adag olajban az ételt is könnyebb forgatni.

Na! Fölteszed az olajat ( hogy mennyit az attól függ, hogy mit sütsz) egy nagyobbacska lábasba a közepes nagyságú gázrózsára. Pár perc múlva beleraksz egy darab krumplit vagy ha rántott cucc, akkor pár szem morzsát vagy ahogy írták a falánál hegyét. Ha szép csöndben gyöngyöz, akkor belerakhatod a sütnivalót. Ha nem nagyon csinál semmit, akkor még vársz. Ha nagyon sül vedd egy fél percre takarékra utána rakod bele az ételt. Ha sül a kaja, egy fél perc múlva lejjebb veszed a gázt. Ha szeded ki, akkor takarékra veszed, míg bele nem kerül a másik adag. Senki nem úgy született, hogy tudott főzni kitartás, ne add föl!

2020. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!