Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék több itthon termeszt...

Szeretnék több itthon termesztett zöldséget enni, milyen jó receptek vannak?

Figyelt kérdés

Tavasszal elkezdenék ültetni a vidéki kértembe, ami már egy ideje nem lett megművelve és gondolkodom, hogy miket vessek el.


A paradicsom az biztos 4 félét fogok ültetni, uborka, paprika, saláta, répa, borsó, bab, tarlórépa, petrezselyem, karalábé, bazsalikom, kapor, spenót, tök, cukkini...


Ezekből szeretnék ültetni, ti mit szoktatok?


Eddig saláta, wrap, stir fry jutott eszembe, meg tészta szósszal.



2020. nov. 15. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Paradicsomot szárítsd ki és mediterrán ételekhez tök szuper, lecsó, sült répa (fokhagymával bedobod a sütőbe), főzelékek, levesek, töltött karalábé, töltött cukkini, cukkini tócsni, rántott dolgok, hirtelen ennyi jutott eszembe :D

Nekem sajnos nincs (még) lehetőségem ilyesmire,de ezeknek nagyjából mindegyikét szívesen ültetném :) bár én valószínűleg kiegészíteném oregánóval, rozmaringgal, mentával, mert ezeket sokat használom.

2020. nov. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ki se takarítottad a kertet de már receptet keresel? Fura...

En vidéken lakok semmit nem szoktam ültetni egyébként

2020. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

És az ültetési időket ismered?? És az ültetési, vetési módokat? Melyiket lehet palántáról, és melyiket kell magról ültetni, vetni, melyik hónapban, milyen hőmérséklet mellett???


Recept kismillió van, majd üsd be a keresőbe "serpenyős zöldség ételek"... csak győzd végig enni őket. :))

2020. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszem nem a recept a leggyengébb láncszem a történetben.
2020. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dafuq?


Nem tudom mi baja van egyeseknek, csak jó recepteket kértem, hogy tudjam mit akarok majd ültetni tavasszal és már most félre tudjak tenni magokra, és megtervezzem a kertet.


Bocs, hogy élek.

2020. nov. 16. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Tessék! Erről beszéltem:


[link]

2020. nov. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is van kis zöldséges kertem. Az én kedvencem a "mindentbele leves :D pontos adagokat nem tudok írni, mert szemre teszem már bele. Kevés olajon megpirítom a sárgarépát, fehérrépát, amiket karikára vágtam, 1 db vastagabb csíkokra vágott kápia vagy tv paprikát, 1 paradicsomot negyedelve, 1-2 kisebb szem krumplit kockázva, egy kis karalábét és cukkinit kockázva, majd mikor már érezni az illatukat, lehúzom a tűzről, adok hozzá őrölt piros paprikát, köményt, sót, borsot, babérlevelet, majd felöntöm vízzel, és hagyom főni. A főzés felénél kb megy bele a zöldborsó, mivel annak kevesebb idő kell, mint a répának pl. Majd mikor kész vannak a zöldségek, akkor petrezselymet teszek bele, és tésztát, pl eperlevél, és mikor megfő a tészta is akkor kész. Nagyon finom, főleg, ha saját terményből van :)

De szoktam még hamis bolognait is készíteni. Itt hús helyett összeaprított cukkinit használok. Apróra vágott hagymát és reszelt répát és zellert olajon megdinsztelem, majd mehet rá a cukkini is, ha az is puhult, akkor fűszerezem sóval, borssal, oregánóval, bazdalikommal és köménnyel, majd mehet rá paradicsomszósz (legjobb a házi), és főzöm alacsony lángon legalább 20percet még.

2020. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!