Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Főzelékeket, tartalmasabb...

Főzelékeket, tartalmasabb leveseket lehet "befőttként" üvegbe eltenni, hogy sokáig elálljon?

Figyelt kérdés

Fertőtlenített üvegbe, légmentesen, sötét hűvös helyen bontatlanul meddig állna el? (esetleg kevés tartósítóval)


Fagyasztóba nem férne.

Pl.: borsófőzelék, gulyásleves stb.



2020. dec. 7. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amiben liszt van, azt nem igazán lehet. Üveges zöldborsót, zöldbabot a boltban is kapsz, gondolom házilag is lehet ilyet készíteni. Viszont a házi konzerválásnál fontos, hogy savas legyen a végeredmény, mert különben elszaporodhat benne valami, talán a botulizmus baktérium. Ugyanis az elég nehezen pusztul el.


Én tökfőzeléket szoktam úgy eltenni, hogy megfőzöm a tököt kaporral, sóval, ecettel, és rántás nélkül teszem üvegekbe. Utána úgy készítem el, hogy egy edényben csinálok rántást, majd beleöntöm az üvegből a tököt, egyet forralok rajta és kész.

2020. dec. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinnem. De foteleknek értelme se lenne, az a pár perc, amíg elkészül nem okkal több, mint a felmelegítése. De mivel van tele a fagyasztó?
2020. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fagyasztott gyümölcsökkel, hússal + egyéb
2020. dec. 7. 19:05
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Minek annyi fagyasztott cucc?
2020. dec. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!