Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet ebből a (elrontott)...

Lehet ebből a (elrontott) székelykáposztából finom, vagy legalábbis ehető paradicsomos húsos káposztát csinálni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy ismerősömnél székelykáposztát csináltam.. Előpakolta a szükséges fűszereket, én meg bátran tettem bele.. .Aztán kóstolásnál éreztem, hogy brutál csípős... Kiderült, hogy csípős piros paprikát vett elő, vagyis szórtam bele, nem csemegét... Nagyon erős így.. Arra gondoltam ,hogy átszűröm, vízzel szűrő segítségével átöblítem így kevésbé lesz csípős.. meg is tettem, enyhült valóban, de még mindig csípős.. Arra gondoltam felöntöm jól vízzel, teszek hozzá paradicsom sürítményt és paradicsomos húsos káposzta lesz belőle.. a sok lével így már alig lenne csípős... Mit gondoltok ez így jó ötlet? Vagy azzal még jobban elronthatom?
2020. dec. 11. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
háát...szerintem ezen nem fog javítani a paradicsompüré, inkább csak rontani. de hátha jönnek tapasztaltabbak is..
2020. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem a paradicsompüré... a székelykáposztához kevés vizet öntöttem...

Arra gondoltam, ha teszek hozzá több vizet, paradicsom pürét, akkor kevésbé lesz csípős...

Már az átszűrés is javított rajta...

2020. dec. 11. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kapszaicin zsírban oldódik, szóval ha zsírt adsz hozzá, kihűtöd, aztán a kifagyott zsírt leszeded róla, akkor tudod a leghatékonyabban kiszedni belőle a csípősséget. Viszont minden más ízanyagot is főleg a zsír visz, u.h. az ehyéb fűszereket is pótolni kellene, ill. ami a húsból/káposztából jött, azt nem tudod visszatenni.
2020. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos kuka. Vagy egy olyan valakinek ajándékozni, aki imádja a csípőset.


Sajnálom!

2020. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!