Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jol tudom -e azt, hogy ha az...

Jol tudom -e azt, hogy ha az ember egy jo erolevest vagy akar huslevest akar fozni, akkor ahany liter vizet a fazekba teszek, annyi kg hus kell hozza?

Figyelt kérdés

#eroleves
2020. dec. 17. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem így van! Egyáltalán nem mindegy, hogy egy gyenge, fiatal csirkéből, vagy egy vén marhából akarsz-e levest főzni. Amelyik hús gyorsabban megfő, annak kevesebb víz kell, mert különben nem lesz a levesnek íze, a vén marhára viszont többet, különben "húserős" lesz.
2020. dec. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi az a huseros? Az hittem minel tobb a hus annal eroteljesebb ize lesz az erolevesnek es ez igy van jol. Akkor ez nem igy van?
2020. dec. 17. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem így van. Jól írja az első.

Minél erősebb, idősebb húsfajta, annál több idő kell a leves elkészültéhez. Idősebb marhahús, tyúkhús, izmos, idősebb kakas. Ezekből a húsfélékből nem is igazán lehet másféle ételt készíteni.

Minél fiatalabb, "gyengébb" húsfajta, annál kevesebb idő, és gyengébb is a leves. Az is nagyon finom, jó kis csirkeleves, borjúleves.


Azért erőleves, amit te említesz, mert viszonylag sokáig fő, van benne bőven csont, és ismereteim szerint (bár ahány ház, annyi szokás) az mindig marhából fő, mert neki van velőscsontja.

Egy 5 literes lábosba 2 velőscsont, és 1 kg marhalapocka fér el kényelmesen a zöldségek mellett, ami szintén ahány ház annyi szokás, nálam: nagy vöröshagyma héjastól, 4-5 db közepes sárgarépa, 2-3 petrezselyemgyökér, egy kisebb karalábé, egy még kisebb zeller, egy tv-paprika, egy csokor petrezselyemzöld, 2-3 szem krumpli, 5-6 db kelbimbó, egy kis levélke lestyán, gyömbérdarabka, egész bors, só.

5 óra gyöngyözve "főzés".

Levesbetét marhánál eperlevél, csirkénél cérnametélt, tyúknál csigatészta.

2020. dec. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Alapjaidban igazad van kérdező. Csak van egy határ, amikor már a sok hústól tömény lesz. Ez kb. olyan, mint a csípős paprika. Azt is csak mértékkel, egy bizonyos határig használjuk.
2020. dec. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oke. Nekem egy 8 literes Fazekam van. A fozes vegen 4 liter erolevest szeretnek kapni. Meg tudnatok adni, hogy ehhez mennyi vizet, hust, egyebet kell bele tenni?
2020. dec. 18. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

3-as vagyok. Duplázd meg, amit megadtam receptet. Színig töltsd hideg vízzel.

Én nem töltöm ki teljesen a lábast, és 2 liter leves lesz (nekünk ennyi szokott elfogyni)

2020. dec. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok!

A 3-as által írt 5 liter vízhez pontosan az általa írt hús, csont és egyéb mennyiségeket tenném, akkor fogsz kb. tisztán 4 liter levest kapni, minden más egyéb nélkül.


A 8 literes fazekat semmi szín alatt nem önteném színig, és nem növelném duplájára sem a húst-csontot-egyebekre.

Persze ez ízlés dolga, most megcsinálod az egyik variáció szerint, és ha nem igazán egyezik az ízléseddel, legközelebb a másik módon, előbb-utóbb rátalálsz arra az arányra, ami a te ízlésed szerinti.

2020. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitokesz valaszokat. Ezek szerint fogok eljarni.
2020. dec. 18. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem mai a kérdés, de mivel téves az információ, ha később idetéved valaki, akkor tudja mi a különbség a hús- és az erőleves között. Amiről itt beszéltek, az nem erőleves, hanem húsleves.

Az erőleves az egészen más, most találtam egy klasszikus erőlevest, de ha nem hisztek nekem, akkor meg lehet nézni mondjuk az Ínyesmester szakácskönyvében is.

Az erőlevest kb. így kell elkészíteni:

[link]

A húslevest meg úgy, ahogyan azt ti írjátok.

2021. febr. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!