Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van karácsonykor ez a...

Miért van karácsonykor ez a "zabálás"?

Figyelt kérdés
Eddig még ez nem jutott eszembe, de most elgondolkodtatott. Rengeteg poénos képet látok a karácsonyi bezabálással kapcsolatosan. És van is bennük valami. Ismerősöknél és a családban is ebben a pár napban készül töménytelen mennyiségű étel. A nap végére már mindenki kajakómában fekszik. Miért szükséges ebben az időszakban ennyi süteményt és főételt készíteni?
2020. dec. 17. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Unnep alkalmával dinom-danom van. Ettol mas mint a hetkoznapok.
2020. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi már tudatosan véget vetettük ennek. Van pár sütemény, de töltött káposzta pl. csak a két ünnep között van. Karácsony este van rántott hal krumplival és annyi. A többi étkezés teljesen hétköznapi, sőt, kevesebbet is eszünk, mint általában, mert ugye vendégségben úgyis kínálnak. (Bár idén ez ugye elmarad.) És jobban is érezzük magunkat konyhai stresszbajnokság és kajakóma nélkül. De ha ezeket leírom, mindig lepontoznak érte.
2020. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Tegnap gondoltam, hogy keresek egy klasszikus karácsonyi menüt. Ezt találtam: előétel: töltött káposzta, leves: Újházi tyúkhúsleves, főétel: töltött hús és rántott hal, desszert: beigli plusz zserbó. Na itt lemondtam, hogy klasszikus menü legyen. Oké, hogy ilyenkor kicsit többet eszünk, de szerintem nem normális betegre zabálni magunkat. Vagy nem tudom, lehet, hogy ez másoknak ez nem gond, de én biztos rosszul lennék ennyi kajától. Végül úgy döntöttünk, hogy az ebéd halászlé lesz, plusz töltött hús, este meg eszünk egy kis beiglit.
2020. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Mi egész évben sokat eszünk, így karácsonykor inkább fogyni szoktam, amikor hazamegyek a szüleimhez és rám szólnak, ha olyasmit akarok enni, ami nem fér bele a nem létező cukorbeteg diétámba. Aki év közben csak salátát nyammog, az nem értem, minek zabál karácsonykor. Teljesen értelmetlen baromság. Karácsonykor nem fogunk többet enni, mint egyébként, annyiban más, mint a hétköznapok, hogy jól fel kell tankolni kajából, mert minden zárva lesz, nem tudunk rendelni sehonnan.
2020. dec. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk sincs tomenytelen kaja. Leves és folytatás. Sutibol szokott lenni ket háromfajta. Sot levest karácsony elsőnapján főzőm meg. De mi sem zabálunk szakadatlan.
2020. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
En mint a 'kis gömböc' … mindent megeszek es meg egy kicsit :) December 28-an mar azt varom, hogy mikor lesz megint Karacsony.
2020. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azert, mert vannak kifejezetten unnepi etelek; makosguba, hal, halaszle, kocsonya, bejgli, mezeskalacs stb. karacsonykor nagyon sok van, mig pl husvetkor csak a sonka a “nagy szam”

nehez ellenallni a sok finomsagnak, amiket a karacsony kinal.

egyebkent mindenkiben magaban dol el, regebben volt, hogy ugy teliettem magam a vendegsegben, hogy utana a wc-n rosszulgattam, mostanra mar pedig ugy eszek ahogy kenyelmes.

2020. dec. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem egy-egy étkezéssel lenne baj, még ha három fogásos és kiados is, a baj akkor kezdődik, ha egy nap két vagy több helyre is hivatalos az ember főétkezéssel egybekötött vendégségbe. Én így vagyok, minden december 24.-én. Délben ebéd apáméknál, kb 14:30 körül végzünk a kávéval és a második-harmadik kör süteménnyel, természetesen púpra vagyok lakva, esete 17:00 körül pedig már kezdőik a vacsora anyáméknál. Másnap párom szüleinél folytatjuk.

Egy dologra jó ez az idei helyzet, most biztos máshogy lesz, és ez lehetőséget nyújt rá, hogy a jövőben se álljunk vissza teljesen a régi menetrendhez.

2020. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%
Hát ilyenkor érdemes elővenni a dipankrint. Nekem az segít.
2020. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez afféle hagyomány, egyél-egyél, és ha nem teszed, sokan megsértődnek, mert azt hiszik, semmibe veszed a munkájukat.

Családban is ez van... nos, mióta kiderült a gluténérzékenységem, egészen oké a karácsony (az, hogy autoimmun beteg vagyok, nem). Rengeteg mindent nem fogadhatok el, csomó sütiből nem ehetek, de legalább nincs dugig zabálás - bár én előtte is szemrebbenés nélkül mondtam nemet, amikor már jóllaktam.

2020. dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!