Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora felhajtás van Nálatok...

Mekkora felhajtás van Nálatok karácsonykor? Sokat főztök, süttök?

Figyelt kérdés
2020. dec. 25. 09:44
A kérdező szavazást indított:
Nincs felhajtás, annyit főzünk, mint egy normál hétköznap.
Minimális felhajtás van, mint egy vasárnapi ebéd kb.
Nagy felhajtás van, egész délelőtt sütök, főzök.
56 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Természetesen igen, hisz ez hozzátartozik az ünnephez :) épp pihenőt tartok :D
2020. dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem erdekel, mert 'haszonelvezo' vagyok, de azert vicc az a stressz amit anyam csinal. Ezer eve minden evben csinal toltottkaposztat, valojaban mar neki kellene leirni a sajat receptjet ... reggel meg is azt latom, hogy ul az iroasztalnal es receptkonyveket nezeget, hogy hogyan kell csinalni a toltottkaposztat :)))
2020. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem visszük túlzásba, így nem is stresszelünk. Általában nálunk gyűlik össze a család 25-én, 24-e csak a miénk a gyerekekkel. Valamikor dec. közepén szoktunk mézeskalácsot sütni és díszíteni, 23-án este megfő a töltött kápi, 24-én csinálok másnapra köretet és sütöm a bejglit, 25-én csak bedobom a húsokat a sütőbe (2 félét szoktam készíteni). Anyukám hoz salikat, a húgaim sütnek sósat.
2020. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nincs különös eseménye nálunk a karácsonynak mondjuk mi csak olyan halat eszünk ami röfög .

Fát se díszítettünk . Már a gyerekek se igénylik .

2020. dec. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Tegnapra rendeltem kaját, megbántam, nem volt valami jó, pedig ami nálunk karácsonykor lenni szokott kb fél órás munka, csak most nem kívántam azt... Ma pizzát sütök (ez sem extra, mert gyakran csinálok).

Alapból egész évben rengeteget sütök, sütit is, péksütit is, de most kar.ra 1 adag mézeskalácsot gyúrtam be, mert a lányom azt szeretett volna csinálni, meg kevés kókuszgolyót, szintén a gyerekek miatt

2020. dec. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A1mikor az embernek nincs vendége, igy nem csinál nagy felhajtást, csakis szerényen.
2020. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Ünnepi a vacsi, de nem stresszelem magam halálra rajta. Kacsát sütöttem, azzal minimális munka van, előző este bepácolni (5 perc), utána pedig csak betenni a sütőbe. Elegáns, különleges és nagyon finom. A zserbót már 23-án megsütöttem, de azzal sem volt olyan rettenetes sok munka.

Ma lesz nagy családi karácsony (tudom, covid, de mi amúgy is hetente találkozunk), oda mindenki viszi a tegnapi maradékot, és esszük egymásét.

2020. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Igen, termeszetesen.

Ilyenkor 2-3 nappal elotte mar sutok-fozok en is, anyum is.

Aztan osszegyulunk akar 2 napot is egymas utan.

Tobbfele leves, tobbfele hus, rengeteg fele koret, min. 3-4fele desszert es sòs aprosuti.

Altalaban 2-3 asztalt is igenybe vesz a mennyiseg etelbol-italbol, es mindig figyelunk hogy minden evben kulonlegeseket sussunk-fozzunk.

Csak 6-7en vagyunk igaz, de mentsegunkre szoljon, soha semmit nem dobunk ki, max megy a fagyasztoba.

2020. dec. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Mi is sokfélék főzünk ilyenkor, de szeretjük csinálni, mind részt veszünk benne, közös program ez is :)
2020. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!