Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az angol receptekben mennyi a...

Az angol receptekben mennyi a CUP értéke? Alább írom mi a nehézség.

Figyelt kérdés

Ha számolok akkor nekem kb. 236,56 ml jön ki az amerikaira. Az angolra viszont kb. 284,13 ml.


Viszont azt tapasztaltam, hogy az angolban ez a 284,13 körüli érték nem szerepel. Olyasmit is olvastam, hogy ez a régi rendszerben volt. Szóval hogyan alakul valójában a CUP mértéke a receptekben? Vagy használják-e az angolok?



2020. dec. 25. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Csésze...bármilyen ugyanis az ilyen recepteknél minden ugyanazzal a csészével lesz kimérve vagyis az arányok ugyanúgy jók lesznek.

A mennyiség a végén lehet több vagy kevesebb ha épp nem ugyanazt a csészét használod. Egyébként szerintem a legtöbb recept 300 ml körüli bögrével számol, az az általános méret.

2020. dec. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

1-es: ez addig igaz, amíg nincs tojás vagy egyéb darabra megadva, akkor ugyanis igen sok különbég lehet az 1 dl-es meg 3 dl-es bögrével/csészével mért hozzávalóknál.


A Cup 2,7 dl-nek számolható átlagban - nem tudom, mit és miböl számoltál, hogy ilyen bonyolult számok jöttek ki neked - használj 2,5 dl-es bögrét és semmi gond sincs vele.


A kialakulása meg: régebben a háztartásokban nem volt mérleg, bögre meg igen. Még ma is kapható MO-on is olyan méröedény, amin feltüntenik, hogy meddig kell tölteni, ha X súlyú cukrot, lisztet, vizet, rizst, stb akarsz kimérni - ez a bögrés mérésböl ered.

Bögre meg kanál minden háztartásban volt/van, ezért használták ezt.

2020. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy jöttek ki nekem ezek a számok, hogy megnéztem hogy amerikában és angliában is így megy a rendszer: fluid once<cup<pint<quart<gallon.


1 gallon Amerikában: 3,78 liter

1 gallon Angliában: 4,54 liter


Az eltérő értékekből visszaszámoltam, és kijöttek ezek a számok. Visszaellenőríztem és kijött a gallon. Ezek a számok valósak, de a receptben más alakulást látok.

2020. dec. 25. 15:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Amerikában és Angliában**
2020. dec. 25. 15:17
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
2020. dec. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tovább folytatva a problematikát.


A tojásnál 1db=50gramm, azaz 30gramm fehérje és 20 gramm sárgája

A héja 10% a teljes súlyból, így egy 55grammos héjas tojás az 1db tojás.

Ez pedig az 53-63g közötti tartomány, azaz M-es méret.


Ha kisebb, vagy nagyobbak, nem probléma, de akkor mindig mérjed a sárgája és a fehérje súlyát, hogy ki tudd számolni hány "darab" az annyi.

2021. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2-es, erre nem is gondoltam, hogy ezért kupakoztak. De ugye pohár... kávés? teás? mokkás? és x db tojás... teljesen igaza van a kérdezőnek.
2021. febr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alin egy puska

[link]


60-80-120-240 a logikus


Amúgy meg 2,5-5-10-15-25-50-75-100-200-1000

2021. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fullos mese a miértről és a hogyanról

[link]

2021. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!