Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha a tojast egyutt foztem a...

Ha a tojast egyutt foztem a krumplival akkor lehet valami bajom tole?

Figyelt kérdés
Meg pucoltam a krumplit es nem volt edenyem es a tojast beleraktam a nyers krumpli melle. Tojas salatahoz kellett a krumpli. felvagtan stb aztan lako tarsam mondta h etel mergezest kaphatok mert a hejjarol a krumpli beszivhatta a bakteriumokat.

2020. dec. 31. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem hiszem,hogy baj lehet belőle
2020. dec. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem egészséges a "piszkos" tojást bármivel együtt főzni, de nagy gond nem hiszem,hogy lehet, a hő sok dolgot kinyír.
2020. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A tojas teljesen tisztanak tunt nem volt rajta kaki darab sem toll,sar, semmi. nagyon szep tiszta volt
2020. dec. 31. 14:56
 4/16 A kérdező kommentje:
de sracok.. ki mondta h a tojas csirke szaros volt? ertelem szeruen nem tettem volna bele. teljesen tiszta volt a dobozbol kiveve, szep feher szine volt az egesznek.
2020. dec. 31. 14:57
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Attól a tyúkból jött ki, szerintem erre céloztak..:)
2020. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Semmi bajod nem lesz, ételmérgezés meg még csak szóba se jöhet, ez is remekül példázza azt, hogy a lakótársad olyan dologban próbál okoskodni, amiről halvány fogalma sincs.


Tradicionális módszer együtt főzni a tojást pl sóletben, ott se lesz semmi baja tőle az ételnek, vagy annak, aki elfogyasztja. Nyilván meg kell előtte mosni a tojást, de ha nem volt koszos, akkor valószínűleg alapból mosott, vagy ózonkezelt volt.

A legveszélyesebb baktérium egyébként jelen esetben a szalmonella lenne, de azt még ennél csekélyebb hőkezeléssel is tökéletesen ártalmatlanítani lehet, szóval még ha véletlenül maradt is rajta valami szemmel nem látható szennyeződés, az maximum gusztustalannak számít, de semmiképpen nem veszélyesnek.

És még ha be is kapnál valahonnan (máshonnan) egy szalmonella fertőzést, azt ételfertőzésnek hívják, nem ételmérgezésnek!

2020. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

Egymás után kellett volna. Nem túl guszta. Te lehet nem láttál rajta kakit, de a tyúk seggéből távozik ugye..

Igaza van a lakotársadnak

2020. dec. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
en igazabol abban a hittben eltem h mivel ennyire tisztanak tunt,hogy vmivel levan esetleg fertotlenitve.7-es koszonom a kielegito valaszod.
2020. dec. 31. 15:44
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Tekintve, hogy a tojást az EUban tilos forgalomba hozatal előtt mosni, az bizonycsirkeszaros volt
2020. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert le is van fertőtlenítve egyébként, jól tudod. Még ha fekáliás is marad olykor-olykor
2020. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!