Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzünk Valentin-napra?

Mit főzzünk Valentin-napra?

Figyelt kérdés
Kellene nekem egy tuti hideg előétel, leves, meleg előétel, főfogás, desszert tipp.Ja és valami innivaló ötlet is.

2021. febr. 12. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Bablevest, utána palacsinta 😀
2021. febr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
Hát ez attól függ, hogy mit szerettek. Mi például muffint fogunk csinálni:)
2021. febr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2021. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%

Burjánzó szerelem


Pénteken, növő hold idején készítsd el ezt a bájitalt.


Hozzávalók:


1 teáskanál rozmaring


1 fekete tea filter


2 teáskanál kakukkfű


3 teáskanál szerecsendió


3 friss mentalevél


6 friss rózsaszirom


1 egész citrom leve


egy kis méz


3 dl bögre vízbe tedd az anyagokat és forrald őket össze. Forrás után hagyd állni 13 percig. Ezt követően szűrd le, majd mond el a következő igét:


„A növő hold fényében keverem ezt a bájitalt X-nek. Vágyjon rám!”


Igyál belőle egy kicsit és mond tovább:


„Szerelem Istennője, hallgasd meg kérésemet,


Forrósítsd fel X szívét irántam, epekedjen utánam!”


Idd meg a bájitalodat azzal a gondolattal, hogy ezáltal mind a ketten megnyíltok az új szerelemre, ugyanis a bájital oda-vissza hat. Nem csak rajtad fejti ki a hatását, hanem rajta is. Vizualizáld, lásd magad előtt eljövendő szerelmeteket.


Majd a következő pénteken keverd ki újra a bájitalt, és add annak, akinek a szerelemére áhítozol.


Ébredő szerelem


Forralj 3 adag bögre vizet és adj hozzá 2 teáskanál rózsaszirmot, 2 teáskanál borsmentát, 1 teáskanál máriatövist, 1 teáskanál koriandert, 2 teáskanál fahéjat, 2 teáskanál szerecsendiót, 1 egész vanília rudat, 1 teáskanál gyömbért és mézet. 8 percen át forrald.


Utána szervírozd frissen és igyátok meg, miközben te arra gondolsz, hogy kapcsolatotok fordulópontra ér, megújul, még forróbb és tüzesebb lesz.


Vénusz szerelme


Két bögrényi borban keverj el 3 teáskanál gyömbért, 1 egész vanília rudat, 2 teáskanál fahéjat, 2 teáskanál édesgyökeret, fél citrom levét, 1 egész narancslevet, 1 dl eperlevet.


Tedd három napra a hűtőbe, hogy összeérjenek az anyagok. Vedd elő mindennap, fogd a kezedbe az üveget és töltsd fel olyan érzésekkel, vágyakkal, gondolatokkal, amelyeket szeretéd, hogy megjelenjen a kapcsolatotokban is.


A harmadik napi töltés után már fogyaszthatjátok is!


Fűszeres élvezet


Hozzvalók:


5 dl vörös bor


3 teáskanál rózsaszirom


2 teáskanál fahéj


2 teáskanál hibiszkusz


1 teáskanál kardamom


1 egész vanília rúd


2 teáskanál szegfűszeg


fél citrom leve


1 egész narancs leve


méz


1 piros gyertya


egy lábasra


Gyújtsd meg a gyertyát, forrald fel a bort, és dobd bele a belevalókat. Minden egyes anyagnál, koncentrálj arra, hogy mit adsz a szerelemhez, mit kívánsz és vizualizáld bele. Kis lángon forrald legalább 10 percig.


Majd frissen tálalva, kellemes beszélgetés mellett igyátok meg együtt.

2021. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi hideg eloetelkent tatar bifszteket szoktunk csinalni, most valentin napon viszont steak lesz, igy az eloetel elmarad. Esetleg ha szeretitek a halat eloetelnek lehet par vekony csik fustolt lazac, kis salata es ontet.

Levest lehet kremleves akar, ha 4 fogadt akartok vegig enni akkor ez egy konyebb kezdes, millio fele kremleves kozul valaszthatsz izlesnek megfeleloen.

Foetelnek az ilyen vacsorakhoz en mindig valami marhahusos etelt keszitek, amihez tokeletesen passzol a vorosbor (italotlet)

A desszert legyen a parod kedvence, biztos nagyon fog neki orulni:)

2021. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Én szív alakú mézeskalácsokat sütöttem tegnap,szépen lezártam légmentesen hogy puhuljon és az ízek összeérjenek vasárnapig.Extra főzés nem lesz emiatt mert ez nem egy olyan nagy ünnep
2021. febr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hideg előétel: sajttál, szőlővel, fokhagymás olivaolajos pirított baguette szeletekkel. Ezzel legalább nincs sok vacakolnivaló.



Levest én nem tálalnék ha van hideg, meg meleg előétel, nem szokás, de ha szeretnél akkor valami könnyűt válassz.


Meleg előétel: lehetne mondjuk tésztaféle mint az olaszoknál. Pesto gnocchi, parmezánnal alaposan megszórva. Pici adag mivel előétel.


Főfogás:


1. Ötlet: sertés szűzérme medallionok, borsszósszal, steak burgonyával, rukkolás zöldsalátával


2. Ötlet: konfitált kacsacomb, hagymadzsemmel, kacsazsírban kisütött fokhagymás törtkrumplival, zöldsalátával


Desszert: crème brûlée

2021. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
Van aki erre a napra külön főz meg menüt állít össze... vicces
2021. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok. Én nem, csak szeretek menükártyát csinálni. De ha megünneplik ezt a napot, abban sincs semmi rossz.


Lehet egyébként a kérdező pincér tanfolyamra jár, és kell neki csinálnia menükártyát.

2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!