Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tej simán bármiben (pl...

A tej simán bármiben (pl sütemények, turmix, tejberizs) helyettesíthető a növényi tejekkel (kókusz, rizs, mandula, stb)?

Figyelt kérdés
Nem lesz teljesen más íze az ételnek vagy rontja el?

2021. febr. 14. 07:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

De nyilván más íze lesz.

Minőségben a zsírtartalom miatt lehet romlás

2021. febr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Olyan lesz, mintha vizet tennél bele. A tejnek hazudott növényi italok finomra darált növényiliszt megfőzve vízben és leszűrve.
2021. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Hiányzik belőle a kazein, ami a csersavat megköti, így a kávé ill. a tea ízét is a megszokott tejes-hez képest megváltoztatja, pontosabban nem a kívánt ízérzést hozza létre.
2021. febr. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Az én tapasztalatom az,hogy kávéban,teában,tejberizsben,tejbegrízben érezni , ha csak simán a sütemény tésztájába kell akkor nem .

De ez attól is függ milyen tejet használsz ,a rizstej a legnatúrabb ízű közülük , illetve én mandulát és mogyorótejet szoktam mész használni,ezeknek magukban erős ízük van,de kajában nem igazán érezni. Amit mindenből kiérzek,és ezért nem is használom,az a kókusztej. A szójatejnek van egy számomra kellemetlen mellékíze ,ezért azt is hanyagolom ,de népszerű egyébként,szóval érdemes kipróbálni . Kávéba,turmixba nekem a mogyorótej a kedvencem ,más lesz ,mint sima tejjel (emlékeim szerint,mert olyat baromi régen nem ittam) ,de finom .

2021. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
nagyrészt igen,én egyáltalán nem érzem(bár mi mindig azt rakunk bele)
2021. febr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
#2-esnek van igaza az összetételt illetően.Én is régebben vettem ezeket a drága tejeket de rájöttem hogy pénzkidobás az egész és leszoktam róla.Egyszer jártam úgy vele hogy nem járt le a szav.ideje de felbontás után akkor is írtó büdös volt és undorító.Ki tudja miből van?Azóta nem veszem
2021. febr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

A növényi "tej" szinte csak víz. Csak azért hívják tejnek mert fehér es az élelmiszerkönyv meg nem tiltotta be.

Ajánlom inkább a laktózmentes tejet, vagy ha azt sem fogyaszthatsz, akkor sima vizet.

2021. febr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek. Sajnos laktózmentes tejet se ihatok, mert tejfehérje allergiája van a 7 hetes kisbabámnak, akit még szoptatok. Szóval le kellett állmom, mindenről amiben van tej. Úgy konkrétan a tejivás nem hiányzik, a sütik jobban 😃meg a krumplipüré..
2021. febr. 15. 08:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Ezt amúgy orvos javasolta? Csak azért furcsallom, mert ha a babáknak tejfeherje allergiaja van akkor hogyhogy anyatejet kaphat? Vagy tehentej-feherje allergiaja van? Csak azért kérdem mert néha oylan hülyeségeket tanacsolnak szoptatassal kapcsolatos etrendekkel.
2021. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, az orvos mondta. Tele volt kiütésekkel meg bedagadt a szeme.. miután leálltam a tejjel fokozatosan helyrejött, már csak egy pár pötyije van.
2021. febr. 15. 15:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!