Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell NEM KEMÉNYRE főzni...

Hogy kell NEM KEMÉNYRE főzni a babot, sárgaborsót, és hasonló szárított hüvelyeseket?

Figyelt kérdés

Illetve úgy is kérdezhetném, hogy hol/hogy lehet elrontani?


Régóta főzök, ált. nincs is gond. De mégis, hallottam már, hogy ha valamit csinálunk főzés közben, akkor megkeményedik, vagy legalábbis sokkal nehezebb puhára főzni... És nem jegyeztem meg, és bevallom sikerült már nekem is ez a produkció. Szeretném tudatosan elkerülni, odafigyelni erre.


Aki biztosan tudja, hogy miről is van szó, megírná?


(A víz hozzáadogatása okozhat gondot? Esetleg a sózás? Vagy szimplán hogy nagy vagy kis lángon főzzük? Vagy más lenne? Komolyan nem emlékszem, de jó lenne tudni).


Köszipuszi!



#bab #sárgaborsó #főzése #puhára
2021. febr. 19. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Be kll áztatni
2021. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Főzés előtt akár egy egész éjszakát áztatni kell, de sok függ a bab fajtájától is. Először egy főzésre valót veszek, ha könnyen puhára fől ugyan-onnét veszek nagyobb mennyiséget.
2021. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
beáztatom egy éjszakára és utána kuktában főzöm.
2021. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Az alapanyagtól függ, milyen lesz az eredmény. Főzheted te bármeddig, ha olyan volt a bab... Az áztatás nagyon sokat segít rajta, általában ehető lesz tőle a vacak is.
2021. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jah, bocsánat, az lemaradt az elejéről, hogy "miután beáztattam"....

Természetesen annyira alap, hogy ezeket beáztatom, akár egész éjjelre is, mondom, nem ma kezdtem főzni.(A lencsét nem szoktam csak, annak inkább rosszat tesz az áztatás.)


De NEM AZ ÁZTATÁSTÓL FÜGG, hogy a visszakeményedő fajták visszakeményednek-e.

Emlékeim szerint a só a ludas, de lehet a víz főzés közbeni pótlása. De ha a só, akkor annak hiánya vagy megléte vagy főzés közbeni hozzáadása?

Ilyesmi van a háttérben, de nem tudok visszaemlékezni. Viszont 100%, hogy nem az áztatás okozza.


Fől-fől a bab (vagy más), kezd puhulni, és akkor és akkor jön ez a kis általam keresett momentum, amivel megáll a puhulás, még mintha visszakeményedne is, mindenesetre nagyon sokáig kell akkor utána főzni, Míg ha nem tesszük meg azt a bizonyos lépést, akkor hamar megpuhul.



Tuti lesz valaki aki tudja miről beszélek, nagyon-nagyon örülnék a válaszának. Sajnos kedves eddigi válaszolók, nem értettétek, hogy mire gondolok.

Kukta nélkül, és anélkül hogy mindig újabb- és újabb fajtákat választok, anélkül is lehet normál fazékban puhára főzni.

2021. febr. 19. 14:43
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem régi, biztos nem lesz kemény, ha nagyon régi, könnyen nem lesz puha. Ha nagyon régi(sok éves), célszerű 24 órát vízben áztatni, hideg, sótlan, szódabikarbónás vízben felrakni, lassan főzni és reménykedni, hogy előbb-utóbb megpuhul.
2021. febr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem ez válik be:

Áztatás

Előfőzés szódabikarbónás vízben

Öblítés után mehet az ételbe.


Akkor maradhat baromi kemény, ha régi a bab. A szárazbab az örökkévalóságig eláll, de minél régebbi, annál nehezebben fő meg. Az előfőzés azért jó, mert látja az ember, hogy mennyire lassan puhul vagy mennyire nem. Jártam már úgy sárgaborsóval, hogy két órányi főzés után ki kellett dobnom.

2021. febr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen felesleges beáztatni, az áztatásnak akkor volt jelentősége, amikor több éves szárazárukat használtak, manapság 1 éven belül felhasználjuk a hüvelyeseket.


Én az utóbbi 15 évben nem találkoztam olyan sárgaborsóval, ami 20 perc alatt ne főtt volna szét (indukciós főzőlapom van)


Vissza meg nem keményedik, ha már egyszer megpuhult

2021. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
#9, azért a babot nem árt beáztatni.
2021. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
20, minek? Max 1,5 óra alatt megfő
2021. febr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!