Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sóska vagy spenót? Máshogy...

Sóska vagy spenót? Máshogy készíted a kettőt?

Figyelt kérdés

Főzelékre/mártásra gondolok. Máshogy készíted a spenótot, mint a sóskát?

Az is érdekel, hogy főzekéknek vagy mártásnak nevezitek?



2021. febr. 22. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Persze hogy másképp :)

A spenótot nem hívom se főzeléknek se mártásnak. Csak simán spenót. A sóska az inkább mártás.

Spenót: Fokhagymás rántás felöntve tejjel bele a felolvasztott spenót,só,bors.

Sóska: Felolvasztom tejföllel,cukorral ízesítem slussz.

Mindkét esetben fagyasztott termékről van szó.

2021. febr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Totál más a kettő, legalábbis szerintem. A sóska jóval erősebb, savanykás ízű. A világon aligha elterjedt, szerintem inkább csak nálunk van, de javítsatok ki, ha tévedek. A spenót annál inkább népszerűbb.


A spenótból leginkább tésztás ételeket, vagy a tésztába, vagy a szószba rakom. Vagy a tészta töltelékébe, remek olasz kaja a spenótos ravioli, vagy gnocchi spenótos, tejszínes fokhagymás szószban. A fokhagyma, szerecsendió a legfőbb fűszere nálam.


A sóskából csak mártást csinálok. Az nem jó másra, legalábbis eddig még nem találtam hozzá jó receptet.

2021. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2-es: kijavítalak, a sóska Németországban is elterjedt zöldségféle, de föleg salátába teszik nyersen, vagy enyhén megpárolva az egész leveleket használják fel vegyes zöldséges ételekhez.
2021. febr. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

spenótból (mirelit) rántással, fokhagymával, tejjel készítek főzeléket. Esetleg zsemlével is szokták sűríteni.


A sóskába csak pici keményítős habarás, cukor és tejföl.

2021. febr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Sosem találkoztam még sóskával Németországban.

Tudsz segíteni, hol lehet kapni, illetve hogyan nevezik? A fordító szerint Sauerampfer. De boltokban eddig nem láttam még.

2021. febr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5: bioboltokban, salátarészlegen inkább...
2021. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Én itthon sem találok áruházakban fagyasztott sóskát. De még magot is csak kifejezetten kertészeti boltban. Pl Obiban, sparban csak spenótot találtam. Nekem a sóska nagyobb kedvenc. Magról ültetem a kertbe. 5-ös, hozass magot Mo-ról, és ültess balkonládába, ha van erkélyed.

Én ugyanúgy készítem mindkettőt, kevés rántásban először, majd vízzel felengedem, végül tejfölös habarás. Fokhagymaval, sóval ízesítem, sóskába cukrot is teszek. Nagy fazékkal főzöm mindig, főtt tojással, főtt krumplival esszük. Mindkettőt ugyanígy.

2021. febr. 22. 10:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én általában csak pici vízen és fokhagymán párolom a spenótot, így egészségesebb.
2021. febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#7: kb. másfél hete volt az Aldiban mélyhűtött sóska (IGLO) - én rögtön bevásároltam 5 darabot. :-)))
2021. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez jó ötlet! Most ugyan nincs még erkélyünk sem, de ősszel költözünk családi házba. Ott lesz hely ültetni ezt-azt, meg fogom próbálni. Köszi
2021. febr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!