Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tojas ha romlott milyen szaga...

Tojas ha romlott milyen szaga van es allaga?

Figyelt kérdés
Koszi
2021. febr. 25. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Borzalmas szaga van, azt megérzed!
2021. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút észrevehető! Az állag is, és főleg a szag. :-D
2021. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Büdös. De nem mindegyiknek van az a kimondottan erős záptojás szaga.

Egy jó tojásnak alapvetően nem igazán van szaga. A romlottnak mindig van szaga, hol erősebb hol gyengébb, de mindenképp van.

2021. febr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
A romnlott tojás nem csak büdös, de összefolyt a sárgája a fehérjével teljesen.
2021. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz hozzá "szerencséd" , garantálom, hogy a legkisebb kétség se fog benned felmerülni, hogy vajon rossz e!

Olyan a szaga, és az állaga, hogy mindenféle javaslat és tanács nélkül, ösztönből izolálsz tőle mindet, lefertőtlenítesz mindent amihez hozzáért, plusz beveszel egy daedalont hányás ellen.

2021. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a legjobb lehet mikor ütöd őket sorba a tálba és a sokadik után jön egy romlott :D merthogy akkor az egész kuka. nem tudom hányan fogadjátok meg azt a tippet hogy minden tojást külön tálba kell ütni és úgy hozzáönteni a többihez, én még nem találkoztam rosszal, viszont nem is fogadom meg, ha sokat sütnék-főznék lehet meggondolnám
2021. febr. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma ereztem a tojason egy kis szuros szagot. Nem volt budos nem mondanam annak.

Az allaga teljesen normalis volt

Minden darab tojast kulon torok fel egy poharba szagolom torom a masikat.

Szerintetek ez a kis szuros szag termeszetes vagy mar nem volt jo a tojas?

Koszonom

2021. febr. 25. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Épp ezt akartam mondani.. Én falun nőttem fel, és mindig volt házi tojásunk. Állandóan szagolgattam mindegyiket, bár igyekeztük őket frissen összeszedni, de nem mindig sikerült.

Sok tojás állagra / színre tökéletesnek tűnt, de mikor megszagoltam fura szaguk volt. Ezért mondtam, hogy azért mert egy tojás rossz, még nem biztos, hogy azt az igazi, orbitálisan büdös záptojás szagot árasztja.


Nekem az a tojás aminek fura szaga, az romlott. Tökmindegy, hogy hogy néz ki.

2021. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még feltörés előtt is tudod tesztelni: egy nagyobb edénybe (mondjuk bögrébe, amiben a tojás e tud merülni) hideg vizet töltesz és beleengeded a tojást. Ha lesüllyed az aljára, akkor jó, ha a tetején lebeg, akkor az már záp. Amelyik nem süllyed le teljesen, de nem is "lóg ki" a teteje, az már nem friss, de még jó lehet. Ha a sárgája egyben van, akkor még biztosan fogyasztható.
2021. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nálunk is falun van, meg sokszor több hónapos tojást ettünk, mert anyám a régieket hagyta meg, vagy nyáron megromlott...


Sokszor csak a tükörtojásnak volt olyna szaga, íze, hogy nem lehetett megenni, mikor feltörted...


Az csak a nagyon záp tojásnak van, hogy olyan bűz. De akkor már ézws, hogy mozpg benne a belseje, azt fel sem szabad törni. De attól még lehet rossz.

2021. febr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!