Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki milyen egyszerű hétköznapi...

Ki milyen egyszerű hétköznapi ételeket szokott főzni?

Figyelt kérdés
pl levesek főételek
2021. febr. 25. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Csak "hétköznapi" ételeket főzök.

Hadd ne soroljam fel az összeset!

Mindent, amit ismersz.

2021. febr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
36%

Leves, őszintén? Ha gyorsan kell?


Vegeta, krumpli, borsó, sárgarépa plusz csirkemáj vagy csirkemell. Fél óra alatt összefő.


Csirkemellett szoktam főzni, meg rizs, ami egyszerű. Vagy félkész, fagyasztott ételelk.


De én nem nagyon szoktam, tudok főzni.


Attól függ, mire vagy kíváncsi, oldalakat lehetne sorolmi.

2021. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 alletta ***** válasza:
69%

paradicsomleves betűtésztával, krumpli-, kelkáposztafőzelék. csirkemellből pörkölt (gyorsan puhul),

válogatósoknak főzök, úgyhogy kevésszer főzök egyszerű kaját, mint pl. paprikás krumpli.

2021. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Paprikáskrumli, sertés pörkölt, zöldbab főzelék, krumplis tészta, rakott karfiol, milánói spagetti, csikemáj rizottó, brassói aprópecsenye, töltött paprika, stb., stb., stb.
2021. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Paprikas krumpli

Krumplis teszta

Túrós teszta

Bolognai :) igazából mindenféle teszta mindenféle szósszal


Tojasleves Paradicsomleves

Kremlevesek

2021. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Tök fura, számomra például a paprikás krumpli macerás, lassan készülő ételnek számít, inkább akkor készítem ha ráérős napom van.


Ami nekem bevált, gyorsan összeütöm hétköznapokon:

- curry - ezerféleképp elkészíthető, gyorsan kész van, ízes és laktató, nekünk a lencse és a tofu alapú a kedvencünk zöldségekkel, de készíthető bármilyen hüvelyesből, gombából, húsból is

- sült tészták - mármint összedobok egy bolognai tésztát pl, és betolom a sütőbe sajttal a tetején, ettől sokkal másabb lesz, mintha csak a tésztát kínálnám külön szósszal.. tegnap/ma pl. ilyesmi az ebéd nálunk, tejszínes-sajtos szósz, cukkini, kolbászkarikák a tésztán, összesütve sok sajttal :)

- rakott dolgok - rakott krumpli, muszaka, stb.

- bármi ami sütőben megsül :D van egy tök jó lencsefasírt receptem ami nyersen fagyasztható, akár meló közben bedobok párat a sütőbe és megsül, dobok be mellé édesburgonyát és kész is az ebéd, valami szósz vagy savanyú kell mellé...

- chilis bab - kb. 20 perc alatt kész, és ha csak előző este van idő összedobni, az se gond, csak jobb lesz a következő napon :)

- főzelékek

- rizottó

- tojásos nokedli (a nokedli pepecselős, de fagyasztható, így amikor ebédet szeretnék, akkor már csak kb. 5 perc munka)

- mákos tészta, túrós tészta, diós tészta és társaik

- üveges szószok: pillanatok alatt készíthető belőlük valami ehető, én a dm-ben szoktam venni, azokban nincs semmi csúf összetevő, és finomak is

- lecsófélék, shakshuka


Levest nem igazán szoktunk enni, max évente 1-2-szer ha vendégségben van, arra nem tudok tippeket adni. :D

2021. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Tényleg emberfüggő úgy látszik nekem a rakott dolgok a ráérősek elmolyolok velük.
2021. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Borsóleves (vagy bármilyen zöldségleves), sült csirkecomb, főtt tészta (sajtos tésztának), milánói (csőtészta, főtt lecsókolbász + sok ketchup), rakott dolgok, főzelékek. Ezek nem bonyolult kaják.
2021. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tejszínes gombás spagettit, bolognait,milanoit, hortobágyi húsos palacsinta, lángos, pizza, langallo, calzone, Zengővárkonyi szelet, lencsegulyas, tortillaba tekert bármi,néha reggelire tojást sütők és azt tekerem bele, van, hogy túrós krémet, zöldséggel sonkával, körözöttel zöldséggel, csirkemellet zöldségekkel, stb...stb...

Gyros, hot-dog, hamburger, rakott brokkoli, rakott spagetti, stb...stb...

2021. febr. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!