Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol lehet megfelelő lábost...

Hol lehet megfelelő lábost venni rezsóhoz?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 2 főzőlapos rezsót, mivel semmilyen főzésre alkalmas eszköz nem volt az új lakóhelyemen. Vettem 2 lábost is, más méretűek, viszont az közös bennük, hogy nem jók a rezsóhoz. Nem fekszenek fel rá, folyamatosan elcsúszkálnak rajta. Ez önmagában még nem lenne nagy gond, viszont ez azt jelenti, hogy a hőt is alig tudja átadni a rezsó és ezt észre is vettem. Ezekben az új lábasakban egy liternyi vizet felforralni max hőfokon úgy 10 perc, míg a régi, 30 éves ütött-kopott lábasban meg csak 3-4 perc. Az úgy felfekszik, hogy elcsúsztatni is alig lehet rajta. Ilyet szeretnék venni, csak újban, mivel a régiek amik vannak nekem, azokról belülről már teljesen levált a zománc réteg, így sok minden odatapad rá, leég rajta.

2021. febr. 27. 11:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Akárhova bemész, (teszkó) ránézel, "belenézel" az aljába, ha egyenes, jó.

A belenézést úgy értem, hogy az aljával egy síkban nézel bele, úgy a legkisebb domborulat is észrevehető.


Érdekes egyébként hogy egy új lábas alja nem egyenes, nem gondoltam, hogy manapság ilyen még előfordul. Ha biztosabbra akarsz menni, akkor saválló acél lábast veszel, annak jó eséllyel teljesen sík az alja, de ha ilyenből jó minőséget akarsz, az azért többszöröse a zománcozottnak.

2021. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!