Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi étkezési keményítőt...

Mennyi étkezési keményítőt tegyek a levesbe? ( 5L )

Figyelt kérdés

A fehér lisztet próbálom elhagyni... és étkezési keményítőt használni.

Pl 5L leveshez mennyi étkezési keményítőt tegyek?



2021. febr. 27. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Miben jobb a keményítő, mint a liszt? Gluténérzékeny vagy? Mert egyébként gyorsan felszívódó szénhidrát mind a kettő, és olyan mennyiségben, amivel egy levest vagy főzeléket besűrítünk, nincs jelentős élettani hatása.


Egyébként én egy liter leveshez egy teáskanálnyit szoktam tenni, kevés hideg vízben vagy tejben elkeverve előzőleg. De persze lehet többet-kevesebbet attól függően, hogy milyen sűrű állag a cél. Nem kell sokáig forralni, mint a liszt esetén (hogy annak elfőjön az íze), viszont ha újraforralod vagy túlforralod, akkor a keményítőnek gyengül a hatása, szóval nem olyan egyszerű tenni még hozzá, ha elsőre kevés volt.

2021. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Miért jobb az szerinted? Milyen leveshez szoktál lisztet tenni? A keményítőtől zselés állagú lesz a leves, mint a kínai fajta. Talán 1-2 evőkanálnyival szoktam beletenni, amikor olyasmit készítek.
2021. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Milyen leves és milyen sűrűn szeretitek?
2021. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most jelenleg burgonya leves.

Nem borzasztó sűrűn, de ne is legyen híg, mint a víz

2021. febr. 27. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell levesbe liszt vagy keményítö??? Soha nem teszek semelyik levesbe, fölösleges. A krumplileves leve meg eleve nem híg, de ha a krumpliból kiveszel valamennyit, összetöröd péppé, és visszatéve még egyszer felforralod, akkor biztos, hogy jó lesz, ez süríti.
2021. febr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
5 evőkanállal.
2021. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ahány ház annyi szokás :)
2021. febr. 27. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Én soha nem teszek semmilyen levesbe lisztet, főleg nem keményítőt. Maximum a rántásba. Krumplilevesnél is csak a rántásban van egy csapott teáskanál liszt, és kész. Meg tejföl a végén.
2021. febr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!