Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miből mennyivel készüljek 8 főre?

Miből mennyivel készüljek 8 főre?

Figyelt kérdés

A hétvégén vendégeink lesznek, már megvan a menü, de nem tudom miből mennyit vásárolják, hogy biztosan elég legyen mindenkinek, de ne maradjon túl sok.


A menü:

Zeller krémleves pirított kenyér kockákkal

Sült csirkecomb

Hozzá krumpli és bulgur, mint választható köret

Zöldséges rakott palacsinta, mint vegetáriánus alternatíva

Saláta uborkából, retekből, paradicsomból, opcionális joghurtos öntettel

Pogácsát és süteményt pedig hoznak a többiek is, meg azt már készítettem vendégségbe többször is, így az menni fog.


Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.


2021. márc. 4. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Levesböl egy emberre általában 2-3 dl kell.

Csirkecomb - fejenként max. 2 egybe comb, de én szétváva sütnél - külön választva az alsó és fels combokat, úgy jobban adagolható.

Rakott palacsinta fejenként 1 darab elég, hacsak nem vegetáriánus a többség.


A levest, sült csirkét, palacsintát adagokban le lehet fagyasztani, ha túl sok lenne, inkább picivel többet készíts.


A körítéseknél a krumpli is meg a bulgur is jó másnap is, krumplinál fejenként két öklömnyi elég, bulgurból meg 70-100 g nyersen.


A salátákhoz darabolj össze több zöldségfélét, és tedd a hütöbe, és ha az összállított adag nagyon fogy, gyorsan elö tudsz még venni hozzá. Ha meg megmaradnak zöldségek, másnap szintén fel lehet használni, hütöbe, letakarva nem lesz semmi bajuk.

2021. márc. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%

Éttermekben 0,5 litert számolnak egy adag levesnek.

Ha te is így számolod, nem lőhetsz mellé, mert nem mindenki szereti a zellert és nem mindenki szereti a krémlevest, tehát 4-4,5 liter elég, még sok is.

Csirkecombból fejenként 2 db, tehát ha 20-at veszel, még marad is.

Krumpli fejenként 30 dkg. (3 női öklömnyi, bulgur szárazon mérve fejenként 15 dkg, de hogy ki eszik krumplit és ki eszik bulgurt, az előre nem tudni.

A többire nincs ötletem, mert nálunk van aki nem is eszik köretet, csak salátát.

2021. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És ennyi leveshoz mondjuk egy gumónyi zeller elég?
2021. márc. 4. 14:58
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Krumpliból nem mindegy, hogy krumplipüré, vagy sült krumpli.

Egyikből több kell, másikból kevesebb.

2021. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A hússal sütném együtt.
2021. márc. 4. 17:33
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Az elsö vagyok, nekem egy nagy zellergumóból (itt nálunk ez kb 1-1,2 kiló és kb gyerekfej méretü) kb. 4 adag krémleves lesz. Nem tudom, amit te tudsz venni, az mekkora, MO-on jóval kisebbeket láttam eddig.


Meg ahogy írtam, fejenként két vagy három ököl méretü krumpli elég, még sütve is.


Az viszont engem érdekelne, ki és miért pontozta le az elsö válaszomat meg a másodikét is?

2021. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok étel marad, simán mondhatod a vendégeknek, hogy szívesen csomagolnál nekik haza, elfogadják-e. Mondjuk arra vigyázz, hogy nehogy mind a 8 ember azt mondja, hogy igen, neked meg nincs annyi adagod. Érdemes akkor megkérdezni, mikor már csak mondjuk a fele van ott (nyilván te látod, hogy mennyi étel maradt, hány embernek elég). Plusz szerezz be műanyag ételhordókat.
2021. márc. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!