Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szokott így kinézni a krumpli?

Szokott így kinézni a krumpli?

Figyelt kérdés

Anyám azt állítja, hogy az romlott/rohadásban levő burgonya; de nekem gyanús.

Olyat láttam már, és az nem így nézett ki; az ilyen fonnyadt volt, lédús (víz-jellegű ha jól emlékszem); és fekete. Ja meg még jellegzetes szagú is ezeken kívül.

Na de amikor csíráztam le a krumplit, találkoztam valami érdekes állagú tényezővel. (anya aznap kinyitotta a kisház ajtaját, aminek az aljában pince van, a pinceajtó is nyitva volt; tehát szellőztetés céljából; simán lemehetett oda egy kiscica is:) ; nekünk nincs, de a környéken laknak, amúgy nagyon szeretjük őket. ♥♥♥)

Na, és szóval találtam a krumpliszsákban, mert egyszercsak belenyúltam, és rátapadt a kezemre egy ilyen melegbarna színű (de egyáltalán nem büdös); ilyen krémes kakiszerű, csokiszerű, vagy sárszerű. Amúgy a sár az ilyen szemcsés, meg a csokikrém az is néha; ez meg ilyen egybefüggő krémes volt. De szagtalan. Namost, ez lehetett-e krumpli? Meg még valami piros bábocskákat belepetézett ebbe a ragacsos dologba valami kis bogár/rovar.

A krumpli szokott-e ilyen állagú lenni? Amúgy aki pakolta, mielőtt hozta nekünk, gondolom észrevette volna; hogyha valami trutymó lett volna rajta.

És tehát nedves volt nagyon az a dolog, nem száraz. De amúgy érdekesség-képpen, a krumpliszsák közepében volt, kicsit amúgy ferdén is volt a zsák,hogy majdnem folytak ki belőle a tetején dolgok; de ilyen cicakaparás-nyomokat nem láttam, mintha azzal el akarta volna valaki ásni; tehát nem voltak a krumplihéjakon ilyen kaparászásnyomok, és tehát jól belül volt, a zsáknak a közepén az a barna dolog. Minden szempontból nagyjából a közepén; tehát állítva nézve is, meg oldalról is jól belül, tehát a közepén, és tehát volt még rajta egy csomó krumpli (Akár 20 is, vagy több.)

Ja és tehát ha ez kaki volt, az friss volt; mert tehát nem volt összeszáradva ilyen fakó színű röggé; se sötétbarna és kissé szilárdabb verzióban, se fehér és ilyen kissé szilárdabb verzióban; tehát teljesen ilyen puha-és nyálkás volt. De szaga viszont nem volt, pedig általában egy cicakaki, vagy bármilyen kakiszagot könnyen meg lehet érezni.


Tehát, mire tippeltek, mi lehetett az? Mert kinézetre, állagra eléggé egy friss (csöppet hasmenős--nem volt annyira folyékony, de tehát pl mintha valaki sok gyümölcsöt eszik, akkor lesz ilyen, még tehát egészséges verzióban is; tehát ezt a "hasmenés/ős" szót csak azért írtam le, hogy minél jobban körül tudjam írni, de tehát egyben foly, de tehát nem teljesen szilárd; hanem tényleg mint mondjuk egy csokikrém, olyan lágy verziójú) ; de tehát nem az a kemény fajta, hanem tényleg az a krémes.) , tehát krémes állagú kakinak tűnt, illat nélkül. Krumpliillat/szag viszont az tehát volt a kezemen, tehát azt éreztem, tehát nyugalom. :):)


Szerintetek melyik a legvalószínűbb?


És légyszi vegyétek komolyan a kérdést, valóban kíváncsi vagyok az elméleteitekre. (Hónapok óta először volt nyitvahagyva az ajtó, meg a kisház ajtaja is, simán lehetett egy kiscica; de egy nagy kakitömb vajon hogy kerülhetett volna bele kábé a zsáknak a kellős közepébe?)



2021. márc. 11. 15:30
 1/10 A kérdező kommentje:

A sár tehát az ilyen szemcsés szokott lenni a nagyon miniatűr kis kavicsoktól , ami benne van; az épület nem ázik be, ez biztos, az ottani föld sokkal sötétebb, ami a pince talaja, és ennyire nem nedves; inkább poros-jellegű föld.

A csokikrémek pedig attól lehetnek monduk szemcsések,hogy többféle összetevőből készül adott krém, és akkor pl ilyne nagyobb cukor/liszdarabok bennemaradhatnak. De tehát a csokikrémet ki is zárnám, mit keresett volna ott; ráadásul akármi is volt az, friss állagú volt, viszont nem volt kakiszaga; én semmilyet nem éreztem.

2021. márc. 11. 15:33
 2/10 A kérdező kommentje:

Valami kis esszenciája lehet,hogy volt, de pár centiről nem éreztem; annál közelebb nem akartam tolni az orromhoz.

Tehát egyszercsak így rátapadt a kezemre, mint egy csokikrém,ahogy szedegettem ki a krumplikat a zsákból.

2021. márc. 11. 15:35
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehetett döglött patkány is, ami elrohadt.
2021. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na, azért annyira nem volt durva; meg annak azért lett volna valami orrfacsaró szaga; ennek a dolognak még kakiszaga sem volt
2021. márc. 11. 15:48
 5/10 A kérdező kommentje:
Meg nem volt benne ilyen keményebb, szilárdabb, csontosabb rész; tehát ilyen félszilárd volt az egész; de tehát nem úgy, mint egy fonnyadó krumpli.
2021. márc. 11. 15:49
 6/10 anonim válasza:
100%

Kérdező, őszintén. Mit súg a megérzésed, mi lehetett az?

Lehet valami földönkívüli maradvány, ürülék is.

Erre tippelek, ha nincs szaga, fura az állaga, érdekes.

2021. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem fura volt az állaga; hanem csak nem a legszilárdabb, kaki, hanem annál mondjuk 1-2 fokozattal hígabb.


Hát, nekem igazából nincsen ötletem. Ha lett volna szaga; akkor az egyértelmű lett volna, de így.. Hát, tényleg lehet, hogy valami földönkívüli eredetű lesz; de az mit keresne a mi pincénkben? Lehet, hogy egyszer esett az eső, és ott húzta meg magát az illető, amíg megjavította közlekedési eszközét?


Én nem tudom, eddig mindenképpen földi eredetűre gondoltam; de most elbizonytalanodtam. Ez nem is annyira elrugaszkodott felvetés. Köszönöm ezt a gondolatot is; meg a még korábbit is; ez érdekes. Én meg csak ilyen földi eredetű dolgokban gondolkodtam; de most tehát őszintén elgondolkoztam ezen.

2021. márc. 11. 16:00
 8/10 A kérdező kommentje:

De mondjuk mostanában nem esett az eső, de mondjuk igaz, hogy hideg volt. Vasárnap volt ez, ha jól emlékszem.


De egyébként még várok ötleteket, akinek eszébe jut még valami, pl akár kémiailag ami igazolható is lenne; pl akár tudományosan megmagyarázva is érdekelnének dolgok; hogy pl mi tud ilyenné átalakulni, vagy mi lehet akár ez.

2021. márc. 11. 16:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Képet dobj fel ide.
2021. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem megyek vissza oda megint belenyúlni. Kérlek, hogy próbáljátok elképzelni.


De nagyon köszönöm az eddigi válaszokat; segítő szándékokat.

2021. márc. 11. 18:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!