Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túróból, tojásból, és búzadará...

Túróból, tojásból, és búzadarából milyen kalácsot, vagy sütit lehetne kreálni?

Figyelt kérdés

Nem túl rég olvastam valamilyen receptet, hogy éppen ezekből az összetevőkből lehet készíteni egy egyszerű túrós kalácsot. Lényegében össze voltak csak keverve a hozzávalók és tepsiben ki lehetett sütni. Egynemű kalács tehát, nincs külön tésztája és benne a töltelék, mint ahogyan az szokás. Emlékeim szerint, ott a tejföl is fel volt sorolva a hozzávalók között. Az viszont sajnos nincs :/ Reménykedek benne, hogy annak kihagyásával is lehetne készíteni valamilyen túrós kalácsot.


Ami tehát rendelkezésre áll: túró, 3 tojás, búzadara azaz gríz, liszt is van, és cukor is, valamint zsemlemorzsa és élesztő is, ha arra volna szükség.


Nos, mit javasoltok? Vagy talán túrógombócot készítsek belőle?



2021. márc. 31. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Túrógombóccal szerintem azzal jobban jársz.
2021. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Igen, szerintem is jobban jársz túrógombóccal, de a leírásod alapján valami túróval feltuningolt tejes pite szerű ömlesztett cuccra gondolnék...

Érdemes ránézni tejes pite receptekre, abba adalékanyagnak sokféle dolog belekeverhető. Úgy képzelem, amit elmondtál, arra hasonlíthat.

2021. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Túrógombóc lehet belőle.

Vagy én szoktam még gyümölcsös túrós sütit csinálni:

500g túró

3 ek tejföl

6 ek dara, morzsa vagy darált zabpehely

3 ek cukor (vsgy ízlés szerint)

4 tojás

1 tk sütőpor

gyümölcs (általában 400g fagyasztott epret, málnát, meggyet stb használok)


A tojás fehérjét 1 ek cukorral felverem.

A többi hozzávalót a gyümölcs kivételével egy nagy tálban összekeverem. Beleforgatom a fehérje habot, aztán óvatosan beleforgatom a gyümölcsöt.

Kivajazott, morzsával megszórt tepsiben (20x30) 160 fok, 40 perc megsütöm.

2021. márc. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez az Intelligens krémes lehetett.
2021. márc. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Turofank? Tok egyszeru, hamar megvan, valojaban mindenki szereti ... es liszt-tojas-turo-szodabikarbona-cukor
2021. márc. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Te jószagú isten. Hát tényleg mindenbe bele kell hajítani azt a szar sütőport? MINEK???
2021. márc. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
6-os: ugye életedben nem sütöttél még???
2021. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!