Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sok joghurtot és/vagy tejfölt...

Sok joghurtot és/vagy tejfölt igénylő sütemény recepteket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Vagyis csak a nevüket, esetleg linket, ha a neve nem jellegzetes. (Recept leirkálásával ne fáradjatok, kitudom magamnak keresni amit...)


Szóval csak ötletek kellenének, mert nekem a 6 deci joghurtot tartalmazó citrom vagy narancstortán kívül most semmi nem jut eszembe. :(

Pedig kéne valami más és jobb ötlet!


Köszi előre is a tippeket!



2021. ápr. 2. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Citromos álom (babapiskótás rakott édesség) - ehhez legalább fél liter tejföl kell.


Bármilyen gyümölccsel joghurttorta (zselatinos)

Van most akciós eper az Aldi/Lidl-ben, érdemes ezzel csinálni. :)


Rétegezett poharas desszertek - itt tényleg csak a fantázia szab határt, hogy miket használsz hozzá. Az alapkrém ízesített joghurt (cukor, citromhéj, pici citromlé), a többi lehet gyümi, lekvár, szósz, aljára zabkeksz, vagy másféle kekszfajta....

2021. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ezek a "sütés nélküli" torta néven futó tejfölös dolgok.

A tejfölt ki szokták keverni cukorral, meg talán tojással és zselatinnal, és akkor valami gyümölcsdarabokkal egy tálba öntik. Pár órát benn van a hűtőben, és akkor egy ilyen kemény, vágható dolog lesz.

2021. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A "citromos álom", amit említettem a kifejtésben, hogy a 6 dl joghurtot tartalmazó citromtorta..... Most pont nem ugrott be a bugyuta népi megnevezése, hogy "álom", de aki ismeri, nyilvánvaló lehet, hogy erre gondoltam.

Na pont ez az, amit nem keresek és az erre a kaptafára készülő cuccok, mint a bármilyen pohárkrém. Szóval ez a keverd össze cukorral, citromlével vagy valami hasonlóval és tejszínhabbal, majd rétegezd, blabla.... na ez megy.



MÁs ötletek kellenének, ezért tettem fel a kérdést!

És szoktak itt néha olyan ügyes tippek lenni, hisz más másban járatosabb, lehet épp valaki csinált valami nagyon mást....na értitek...

2021. ápr. 2. 12:06
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Kivi szelet-ennek a krémjébe kell tejföl.

Kinder szelet-szintén a krémjébe kell tejföl.

Tejfölös-pudingos szelet.

Almás piskóta tejfölös krémmel.

Így név szerint rájuk tudsz keresni.

2021. ápr. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Joghurt, gyümölcs, tej, zselatin, összefőzöd, aztán őzgerinc formába teszed és gofri a tetejére.

Mi imádjuk.

2021. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

3: akkor legközelebb írd le értelmesen, hogy mit nem akarsz.


Amúgy fogalmunk sincs, hogy mid van még otthon!

2021. ápr. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Csokis muffin tésztájába szoktam rakni joghurtot, vagy fánkba, epres túrótortába, brownieba, aranygaluskába, mirinda szelet töltelékébe stb. Most hirtelen ennyi ugrott be
2021. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!