Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy darab muffin hogy készül?

Egy darab muffin hogy készül?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy köralakú kerámia sütőformát, amiben szeretnék muffinhoz hasonló sütit sütni, de csak egy személyre. Ez 1,5-2 muffinnak felel meg kb.


Csak arra lennék kíváncsi, hogy ha a száraz hozzávalókat el is tudom osztani 12-vel, 1 db tojást hogy osszak el? Vagy akkor az menjen bele úgy ahogy van?


Köszi, ha segítetek! :)


2021. ápr. 17. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tegyél bele egy egészet, az nagyon elvinné az állagát. Kicsit verd fel, és egy részét tedd bele (a maradékot meg süsd meg rántottának).

Vagy csökkentsd a többi folyékony hozzávaló mennyiségét.

2021. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tojást felvered, leméred grammra, elosztod 12-vel és egynek megfelelö súlyút veszel a lisztes keverékhez
2021. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem érdemes 1-2 darabot sütni. Nem kötözködni akarok. Én heti szinten készítek, nekem kb 30-40 percet sül, 1 db-hoz fogyasztani annyi gázt nagy pazarlás (áramot szintén). Szerintem könnyen találsz normál 6 db-os formát, nekem 2 van és egyszerre teszek be 12 db-ot.
2021. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként még annyit, a megsült muffint nagyon jól lehet fagyasztani is, egyszerübb egyszerre megsütni a 12 db-ot és egyenként kivenni a fagyasztóból, ha rákívánsz.
2021. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Mindig ezt a receptet használom. 2 darab muffinhoz tehát 1/3-ad tojás fog kelleni...

2021. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha még nem készítettél, akkor tippként csak egy kanál masszát tegyél a forma aljára és töltsd meg valamivel. Én leggyakrabban pudingot, lekvárt, vagy csoki darabkákat szoktam. Azután fel kell tölteni a formát a masszával, hogy lepje el a tölteléket, így nem folyik ki, de ne teljesen! Mert felnő még a tészta, egy ujjnyi hely maradjon a tetejéről.

És nagyon fontos!!! Hogy kend ki vajjal a formát és szórd be picit liszttel mielőtt elkezded töltögetni. Ez azért kell, hogy ne ragadjon oda a tészta!

2021. ápr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a csoki darabkásat szeretjük legjobban, sima milkát szoktam, lehet tenni a tetejére is pl.

[link]

Ez tegnap készült pl.

2021. ápr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

És ilyen formára gondolok, szerintem könnyen beszerezhető. Ne süss 1 db-ot, ha muffinról van szó. :)

2021. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél tojásport akkor akár 1/4 muffint is süthetsz ilyen gond nélkül.
2021. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi srácok! :)
2021. ápr. 18. 12:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!