Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Élesztős kenyérből legközelebb...

Élesztős kenyérből legközelebb lehet kovász? Hány fokon süssem a kenyeret?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol hogy hogy kell első kovászt csinálni, de elég bonyolultnak tűnt. Szóval ha az első kenyeret élesztővel sütöm és félreteszek egy darab tésztát, az legközelebb jó kovásznak? Illetve hány fokon süssem, hogy vastag és ropogós legyen a héja? Egy szer sütöttem kiflit, de nem lett olyan jó héja mint a boltinak. Lehet hogy nem volt elég meleg?

2021. ápr. 18. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

[link]

szerintem itt mindenre kapsz választ 🙂

2021. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
2021. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez szerintem nem a kovász, hanem az ún. öregtészta módszer...
2021. ápr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
2021. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez öregtészta lesz, nem kovász, abban nincs hozzáadott élesztő. Az öregtésztás kenyér is könnyebb és szerintem finomabb mint a hagyományos. Sütési fok nálam 230 fok kenyérnek, kifli zsömle esetén 200-210 fok.
2021. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen de ha most épp nincs öregtésztám, akkor vagy élesztővel vagy kovásszal kezdem, nem? Aztán sütés előtt kiveszek belőle egy darabot és az lesz legközelebb öregtészta. De élesztővel vagy kovásszal lenne jobb az elsőt csinálni? A kovászos nagyon macerás szóval szívesebben csinálnám élesztővel de csak ha nincs nagy különbség minőségben.
2021. ápr. 18. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Csinálj egy adag öregtésztát, ld Limara blogja, másnap már használhatod, maradéka mehet a fagyasztóba. Az élesztősnek meg a kovászosnak más az állaga, íze is. Én élesztőssel kezdeném.
2021. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!