Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mángoldból mit lehet készíteni...

Mángoldból mit lehet készíteni? Hasonló mint a Rebarbara?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 19. 10:40
1 2 3
 1/26 Sunshinedoll ***** válasza:
70%
Mi a múltkor csináltuk meg úgy, mint a rakott kelkáposztát, csak mángoldot használtunk kelkáposzta helyett :)
2021. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
A levelét úgy, mint a spenótot. A szárát nem szoktam, de most figyelek.
2021. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Akkor ebből nem lehet főzeléket csinálni édesen? Mert én teljesen azt hittem,hogy ugyanúgy mint a Rebarbarából lehet készíteni főzeléket.
2021. ápr. 19. 10:46
 4/26 Sunshinedoll ***** válasza:
76%
Főzeléket nem próbáltam még belőle, mi is most használtuk először. De amúgy szerintem lehet belőle főzeléket minden további nélkül.
2021. ápr. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A mángold kb. spenót módra elkészíthető... Ilyen kajákat / recepteket keress.
2021. ápr. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Egy másik helyen azt írják, hogy csak azt a fajta szárat lehet felhasználni, ami fehér / világos.

2021. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ízében és felhasználásban nem igazán hasonlít a két növény, bár vitathatatlan, külsőre hasonlítanak.


Ahogy már többen is írták, a mángold a spenótra hasonlít a legjobb, erőteljesebb az íze, leginkább a levél mérete különbözik, így tölthető is lesz.


A rebarbarának a szárát fogyasztjuk, a levele viszont mérgező.

A mángold szára és levele is egyaránt fogyasztható.


A rebarbara szára inkább édes ételekbe szokás felhasználni, remek társítás a szamócával.

2021. ápr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
a mángoldból nem csinálunk édeset, ahogy a spenótból se. a szárát is fel lehet használni a levéllel együtt. rebarbara főzelékről még nem is hallottam amúgy (mivel ugye csak a szárát használjuk fel, a levelét nem szabad).
2021. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Megpárolva simán hús vagy hal mellé köret gyanánt.Étteremben így ettem
2021. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én egy fogyatékos otthonban dolgozom és ott elég sűrűn főznek rebarbarából főzeléket főtt vagy sült hússal.
2021. ápr. 19. 11:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!