Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miert nem fo egyenletesen a bab?

Miert nem fo egyenletesen a bab?

Figyelt kérdés
Beaztattam egesz ejszakara, feltettem fozni es ugy kb a negyede egyaltalan nem puhul. Most ugy nez ki az egesz, hogy jo resze puhara fott, de meg mindig jocskan vannak a fazekban kemeny szemek is. Ilyenkor mit lehet csinalni?

2021. ápr. 22. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák ezek a bolti babok.Van amelyik nagyon rossz.Múltkor sokáig főtt,de a bab belseje szétfőtt teljesen,a héja meg kemény maradt akármeddig főzted.Úgy tudom szódabikarbóna segít ha teszel a vízbe.
2021. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
El fog fogyni es le is van tudva :) ... de amugy valoszinu keveredett a regi a frisebbel ... magyarul: aki szaritott babbal foglalkozik, annak van friss es regebbi is ... a csomagolasban valoszinu keveredik a regebbi az ujjal ... ettol lehet mas a keszitesi ideje.
2021. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1: Koszi, kiprobalom, hatha segit.


2: Hmm, ertem. Ez igy tenyleg logikusnak tunik es meg is magyarazna a problemat. Mire erdemes odafigyelni a joboben, ha el szeretnem kerulni, hogy ez az eset megsmetlodjon? Meg lehet kulonboztetni ranezesre a regi babot az ujtol?

2021. ápr. 22. 14:51
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as

Sajnos nem lehet megkulonboztettni ... inkabb az a megoldas, hogy tovabb fozod ... igy a fissebb igaz szetfo, de a regebbi pont jo lesz :)

2021. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A régi, több éves bab lehet ilyen.
2021. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb ha piacon veszed.
2021. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

4: A babnal mondjuk tenyleg pont kevesbe zavaro, ha szetfo. En legalabbis szeretem ugy. : )


5: Megneztem, es tavaly majusban csomagoltak, ugyhogy valoszinuleg ez lehetett a problema. Egy par honapot allt itthon a szekrenyben; a mostani esetbol tanulva legkozelebb akkor veszek, ha mar tudom mikor szeretnem folhasznalni.


6: Ez jo otlet, megfogadom a tanacsod.: )


Koszonom mindenkinek a valaszokat, sokat segitettek, mert a kovetkezo alkalommal mar legalabb tudni fogom mire figyeljek oda.

2021. ápr. 23. 02:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!