Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elektromos sütőnél mit takarha...

Elektromos sütőnél mit takarhat a pizza funkció, mit csinálhat másként?

Figyelt kérdés
Vettem tegnap egy Whirlpool OAS KC8V1 BLG típusú sütőt, és ugyan néztem a boltba is, hogy van ilyen funkciója, kicsit ezért is esett rá a választás, de itthon áttanulmányozva a papírját, igazából semmi konkrétum nincs, mivel tudna többet ilyenkor. A max hőfoka ugyanúgy csak 250 fok, meg gondolom megy hozzá a légkeverés. De ezt minden elektromos tudja, attól még nem pizza funkciósak.
2021. máj. 31. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amolyan grill funkció - a középre helyezett rácson, lapos cuccok pirítása. :)
2021. máj. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem csak lett neve a grill + 250°+ légkeverés funkciónak. Sokan nem tudják amúgy, hogy ilyen módon lehet otthon rendes pizzát sütni.

Ugyanez az aquaclean "funkció", amit egyébként egy csomó háziasszony alapból ismer, és alkalmaz sütőtisztításkor.


Úgy vélem, a kezdő szakácsok, vagy éppen tapasztalat nélküli vásárlói kört célozzák meg ezzel.

2021. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Elég gyakran szokok pizzát sütni, persze azért kisérletezgetek, meg most vettem a Lidl-ben pizzakövet, viszont én annyira nem szeretem légkeveréssel sütni, mert a széle hamarabb megég, miközben a mozzarella meg a szósz még tocsog a nedvességtől. Gondolom erre lenne jó a 3-400 fokos kemence, de itt sem maxon hanem kisebb 180-200 fokon sütöm, kicsit ki is támasztva az ajtót, hogy a nedvesség ne maradjon a sütőtérben. De ez persze a korábbi sütővel való tapasztalat, ezzel ma este tervezem sütni az elsőt.
2021. máj. 31. 10:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
180-200 fok kevés a pizzának, és még a titok, hogy előmelegített legyen a sütő 250 fokra, meg a kő is.
2021. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az eredti kemencéshez viszonyítva lehet kevés, de mint írtam, a nyers általam gyúrt, tehát nem mirelit tészta már rég kész, de a feltét meg még nem jó, ha 250 fokon légkeveréssel csinálom, természetesen előmelegített sütőben, ahogy egy keltésztához illik, ezért sütöm inkább alacsonyabb hőfokon, mert akkor a szósz és a mozzarella is szépen meg tudsz kicsit száradni. Utóbbi sütés alatt nagyon sok vizet kitol magából, azt muszáj elpárologtatni. Kemencében, 3-400 fokon gondolom nem gond mert gyorsan elpárolog, de itt ugye csak 250 fok van, ami kevés Elég sok pizzát csináltam, és ezel mindig szívok.
2021. máj. 31. 11:20
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mivan? Milliószor csináltam már pizzát, de az említett eset még életemben nem fordult elő.


Milyen vastag a pizza? Milyen vastag és mennyi a feltét? Én hagyományos olasz pizzát csinálok, vékony tészta, vékony feltét. 250°, 6 perc, és GRILL. Nem írod a grillt, anélkül nem lehet rendes pizzát sütni.


Jamie Oliver receptjét.

2021. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nalunk vastagabb pizza megy, és az Ooni féle receptet használom. Fél kiló liszt, 300ml víz, 7gramm élesztő, 20 gramm olivaolaj, és 10 gramm só. Ebből én kettő nagy ,30 centi körüli pizzát csinálok.

Szószt is magam csinálom konzerv paradicsomból (Lidl), plusz sürített paradicsomot is szoktam tenni hozzá, ez lehet így kicsit hígabb, de volt, hogy kicsit átfőztem, erre egy fél mozzarella, és a feltét.

Grill funkciónál megy nálad az alsó-felső sütés is? Vagy csak a felső? Előző sütőmnél, alsó-felső sütéssel csináltam, de ott nem volt grill funkció, ha maxra tekertem, akkor bekapcsolta mindkét felső fűtőszálat.

2021. máj. 31. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sem a paradicsom, sem a mozzarella nem szabad hogy vizet engedjen. Előbbit sűrűbbre kell készíteni, míg utóbbiból pizzamozzarellát kell használni, ami száraz és hamar sül.
2021. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szószt én is házilag készítem.


A grill funkció soha nem önmagában alul-felül sütés. A grillnek pont ez a lényege, hogy csak felül megy, és pirítja a feltétet.

2021. máj. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kivancsi leszek hogy ezzel a sütővel milyen lesz sütni. A régi elég gyenge volt, mert csak akkor sütött normálisan ha ment az alsó és felső fűtés is légkeveréssel. Egyszerű Beko volt, és légkeverés nélkül még egy rakott krumpli is nehezen sült meg benne.
2021. máj. 31. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!