Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Könnyen elkészíthető, elrontha...

Könnyen elkészíthető, elronthatatlan sütireceptet keresek (édeset, sósat egyaránt). Fontos szempont az is, hogy könnyen szállítható legyen. Írnátok nekem ilyen recepteket?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szeintem a muffin az könynen szállítható és én tudok egyet aminek bármit tehetsz a tésztájába!

Itt a recept:

Bögrés muffin:

1,5 bögre liszt

0,5 bögre porcukor

1 kiskanál reszelt citromhéj

1 zacskó sütőpor

1 tojás

1/3 bögre olvasztott margarin

1 bögre tej


Elkészítés:

A nedves hozzávalókat,mint a tojást a tejet és azt olvasztott margarint összekeverjük egy tálba!

A száraz hozzávalókat,mint a lisztet,a cukrot,a sütőport és a citromhéjat egy másik tálba összekeverjük!

A nedves hozzávalókat hozzáöntjük a szárazhoz és kész a tészta!

Ízlés szerint tehetünk bele gyümölcsöket vagy csokit is!


Ha gyümölcsöt használsz:

Lehet befőtt vagy friss gyümölcs is a lényeg hogy ne legyen alatta lé,szóval csöpögtessük le!!Lehet bármilyen gyümölcs,a lényeg hogy egyforma darabokra legyenek vágva (kb. akkora mint egy szem meggy)


Ha csokit használsz:

Egy fél bögre ét és egy fél bögre tejcsokit lereszelünk és a tésztához adjuk!!


A kivajazott kilisztezett muffin formába kanalazzuk és közepes lángon süsd,Addig amíg a fakó tésztából nem lesz aranybarna!!


Én 10 perc alatt elkészítem a tésztát a sütő pedig már elvégzi a maga dolgát!


U.i.:Ebben a tésztában az a jó hogy bármit tehetsz bele ízlés szerint!

Van kérdés??:D:D

2010. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a receptet :) Jól hangzik, szeretem is nagyon a muffint, de most nem jó, mert nagy mennyiség kell belőle :) és mire a sok muffint kisütögetem elmegy az életkedvem is.

Továbbra is várom a válaszokat!

2010. aug. 25. 11:06
 3/12 anonim ***** válasza:

Én ezt szoktam csinálni,mert egyszerű,finom,és elronthatatlan!


[link]


Kiegészítésként annyit,hogy én a lisztes,sütőporos keverékhez egy mokáskanálnyi mézessüti fűszerkeveréket is adok,úgy a tuti! :)

25/N

2010. aug. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajtos keksz:

20 dkg vaj vagy margarin,

20 dkg és a tetejére még 5 dkg reszelt sajt,

30 dkg liszt,

2 tojássárgája,

só,

tejföl (amennyi az összeállításhoz kell).



A megadott anyagokból könnyen gyúrható tésztát készítünk. Fél cm vastagra nyújtjuk. Megszórjuk reszelt sajttal, és derelyemetszővel kockákra vágjuk.

Sütőlemezen halványsárgása sütjük.



Paprikás sósrudacska


25 dkg liszt,

7 dkg vaj,

1,5 dkg élesztő,

egy fél kávéskanál édes rózsapaprika,

kb. 1 dl tej,

só.



A vajat a liszttel, paprikával és sóval elmorzsoljuk. Langyos tejben az élesztőt megkelesztjük, és az egészet összedolgozzuk. Kinyújtjuk, megkenjük, köménymaggal megszórjuk, késsel rudacskákat vágunk belőle.

A sütőben szép rózsaszínűre sütjük.

2010. aug. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
kókuszgolyó. szerintem nagyon egyszerű és finom. találsz receptet bárhol róla, de egyébként daráltkeksz kell hozzá, kakaó, rum, cukor, kókuszreszelék, talán tej de már nem emlékszem pontosan. össze kell keverni, golyókat kell formálni, bele a kókuszreszelékbe és kész. mi lagziba ezt szoktunk pl csinálni.
2010. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sajtos rúd

25 dkg lisztet, fél csomag sütőporral elkeverve, 25 dkg margarinnal, 1 teáskanál sóval elmorzsolunk. Belegyúrunk 3 tojás sárgáját, 20 dkg reszelt sajtot. Kinyújtjuk kb. 1 cm vastagra, megkenjük tojásfehérjével, megszórjuk reszelt sajttal. Derelyevágóval kb. 5 cm hosszú, ujjnyi vastag rudakra vágjuk. Kikent, lisztezett tepsiben, forró sütőbe tolva, 15-20 perc alatt készre sül.



Gyors tészta

25 dkg margarint 35 dkg liszttel elmorzsolunk. Hozzágyúrunk 2 dl tejfölt, ha édes lesz, akkor 2 teáskanál cukrot, ha sós, akkor 2 teáskanál sót is. Egy éjszakára hűtőbe tesszük, másnap, kinyújtva formázzuk. Készülhet belőle pogácsa, lekváros-, túrós-, diós kifli. 180 fokon süssük, a pogácsát szórhatjuk reszelt sajttal, paprikával, a kifliket sütés után porcukorba hempergessük.

2010. aug. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmi kifli

25 dkg margarint 35 dkg liszttel, csipet sóval elmorzsolunk. Belegyúrunk 7 evőkanál vizet, 1 evőkanál ecetet. Fóliába tekerve másnapig hűtőbe tesszük. Elővéve kinyújtjuk, vékony pohárral kiszaggatjuk. Tetszés szerint tölthetjük krémtúróval, darált dióval, -mákkal, lekvárral. Kifliformára sodorjuk, sütőlemezen, 180 fokon, halvány rózsaszínre sütjük, kb. 30 perc alatt. Még melegen porcukorba forgatjuk, öblös tálba tesszük.

2010. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hűha :) Nagyon köszi mindenkinek a recepteket, még épp csak átfuttam őket, szóval még nincs meg a befutó. De mind jól hangzik.

Ha valakinek van még ötlete, ossza meg velem! :)

2010. aug. 25. 11:34
 9/12 anonim ***** válasza:
a kakaós lepényt ismered? nagyon gyors és olcsó, írj visssza, ha érdekel leírom.
2010. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik kedvencem a gyors almás-pite:


3 db tojás

50 dkg rétesliszt

50 dkg kristálycukor / lehet porcukor is/

50 dkg reszelt alma

1 csomag sütőpor

1 db vaníliás cukor

5 dkg darált dió



A kristálycukrot (vagy porcukrot) az egész tojásokkal jól kikeverjük, hozzáadjuk a reszelt almát, a darált diót, a vaníliás cukrot és a sütőporral elkevert réteslisztet!

Ezt mind összekeverjük! A mélyebb tepsinkbe sütőpapírt teszünk, beleöntjük a masszát és 200 fokon 25-30 perc alatt készre sütjük.

Tetejét megszórjuk porcukorral!

2010. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!