Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Unom az állandó zöldséglevest,...

Unom az állandó zöldséglevest, mi legyen helyette?

Figyelt kérdés

A kislányom imádja a leves zöldségeket. Minden héten eszi, kéri, igényli.


Hús, zöldséglevest kombinálva gyartom sorozatban hetente. A férjemmel mar ra sem birunk nézni. Neha tarkonyos leves is van es olasz minestrone.


Olyan receptet keresek, ami nem 1 komponensu. Pl. Krumplilevest, vagy lencselevest nem eszi meg-bele kell csepeszni a repat pl.



2021. jún. 10. 07:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Ne, igazán ertem mi a kérdés. Kb 10 percbe telik egy répát megfőzni, amit aztán oda adhatsz a gyereknek, ha azt szereti. Amúgy meg kb bármilyen levesbe lehet zöldséget tenni a gyümölcslevesen kívül. Felénk mondjuk se a krumplileves, se a lencseleves nem egy komponensu, mindkettoben van zöldség. A főzelék az, amiben nincs.
2021. jún. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló! A kérdésem szerintem teljesen érthető. Leforditom: Mi legyen zöldség leves helyett? Ehhez írtam egy magyarázatot is. Remélem már érthető. :)


Mennyivel emberibb gesztus lett volna, ha pl. belinkeled a "felénk" felé leves receptjét!

Érzem, hogy kötekedni szeretnél, sajnálom nem leszek ebben a partnered! Nagyon szép napot kívánok Neked!

2021. jún. 10. 07:44
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Aha....


Zöldség leves helyett: gyümölcsleves, lebbencsleves, tarhonyaleves, gombaleves, sajtkremleves, raguleves, tojásleves, gulyásleves


Felénk leves:

-karfiol pl [link]

-krumpli pl [link]


Nagyon szívesen.

2021. jún. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Én pl a karfiol, borsó és lencse levesbe is sok répát szoktam tenni.

Vagy a palóc levesben eleve több zöldség van, de sima zöldbablevesbe is mehet más zöldség is.

Gulyásleves picit kevésbé zsírosan.

2021. jún. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

De örülnék, ha a lányom (5) megenné a zöldségeket a levesből, örömmel főznék neki hetente többször is. Mivel nem eszi meg, hetente 2x "bogyó leves" van nálunk, ez brokkoli-sárgarépa krémleves levesgyönggyel, mert kizárólag így tudok vele zöldséget

etetni.


Ilyeneket főzhetsz nyugodtan: gombaleves, zöldbableves, karfiolleves, Frankfurti leves, paradicsoleves, sütőtökkrémleves, palócleves, almaleves.....

2021. jún. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekként imádtam a nagyim húslevesét, kétnaponta főzte a kedvemért. A család már viccelődött, hogy mindenki húsleves mérgezésben hal meg, de a nagyim megfőzte.

Bár ehetném még...


Ha egyszer a lányod a zöldséglevest szereti, miért akkora probléma ez? Főzz nagyobb adagot, fagyaszd le adagokban, a lányodnak mindig tudsz forrón adni ha kéri, magatoknak meg főzöl olyat, amilyet akarsz, és nem is kell kétfélét csinálni így.

2021. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%
Valaki elárulja nekem, pontosan mit kell zöldségleves alatt érteni? A zöldség egy összefoglaló név, tehát ide tartozik pl a zöldbab, még a karalábé is, de ebből a kettőből is eleve minimum 3 féle levest lehet főzni.
2021. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
6-os, én a mákosgubával voltam így, amit még mindig imádok. Nagyikám, Isten nyugosztalja képes volt nekem reggelire, ebédre, sőt, vacsorára is készíteni, mert annyira szerettem. Pedig semmi más, mint meleg tejben áztatott kifli cukros mákkal megszórva. De még mindig szeretem. :)
2021. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Mansour ***** válasza:
100%
Ha szeretitek a savanykás leveseket, akkor scsi, borscs, żurek ( [link] Vagy joghurtos levesek - a szokásos zöldésglevesbe is lehet változatosságot vinni, ha egy kevés liszttel elkevert joghurttal sűríted, és mondjuk curryvel ízesíted. Egyébként meg pirított tészta levesek, bab, sárgaborsó, lencse vagy csicseriborsó alapú levesek szinte végtelen variációja.
2021. jún. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%

7-es: sokak szerint a "zöldségleves" olyan, mint a húsleves, hús nélkül - megfözöd a zöldségeket sós vízben és fözöl bele tésztát.

Mások szerint egyféle zöldséget megfözöl és berántod nem túl sürüre.


Felénk minden zöldségleves úgy kezdödik, hogy többféle zöldséget kevés olajon megpárolunk, füszerezzük és utána teszünk hozzá annyi vizet, hogy se túl sürü, se túl híg ne legyen.

A zöldségek fajtájától függöen különbözö módon füszerezzük, így mindegyiknek más-más íze van.

Levesbetétet lehet beletenni - itt is rengeteg változat hetséges -, de nem szükséges.

2021. jún. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!