Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az normális, hogy 1 nap...

Az normális, hogy 1 nap áztatás után is >1 óráig kell főznöm a sárgaborsófőzeléket??? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Tegnap délelőtt beáztattam a sárgaborsót. Főzésig 4-5x cseréltem vizet, leszedtem a habját is. Most főzöm, de már 1 órája fő, és még mindig nem teljesen puha. Olvastam recepteket és ott 20 perceket írnak. Már nem először fordul ez elő velem, mi lehet a baj?

2021. júl. 9. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Ez ennyi idő. 1 óra teljesen normális.
Valamit elrontottál. (írok kommentben, hogy mit)
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális, ez ugyanis attól függ, mennyire volt régi a borsó, mennyi ideig volt kiszáradva.
2021. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1-es: Ezt sajnos nem tudom, mivel szupermarketből szoktam venni.
2021. júl. 9. 16:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elvileg nem gond, ha nem tudod, milyen régi, csak be kell kalkulálni, hogy esetleg tényleg öreg, és akkor sokáig fö.

Meg ezért nem javasolt több csomagból vegyesen fözni, mert elöfordul, ogy a fele kemény marad, a másik fele meg már pép.

Én mindig legalább egy órát számítok fözési idönek, ha hamarébb puha, akkor sincs gond.

2021. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam bele tenni kis szodabikarbonat és az gyorsítja.
2021. júl. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Emberek! Jelentem 1 óra 45 perc után megpuhult. Nem tudom, hogy a szódabikarbóna segített-e, de a végén azt is raktam bele, amint láttam a 4-es kommentet.

Köszönöm!

2021. júl. 9. 17:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vagy 3 óráig tartom kis lángon, mert szétfőzve szeretem. Egy óra alatt csak megpuhul, de nem esik szét.
2021. júl. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még botmixerrel is átmegyek rajta, úgy szeretem, ha krémes.
2021. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Kuktában 15 perc alatt szétfő.
2021. júl. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as azt olvastam egy másik fórumon, hogy hüvelyeseket tilos kuktában főzni, mert szétrobbanhat a kukta.
2021. júl. 10. 07:18
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Egy 6 literes kuktában az a negyed-fél kiló borsó plusz víz elenyésző.

Kicsit felhabzik persze, de egy kuktát amúgy sem szabad tele tölteni.

Még sosem robbant fel...😅

2021. júl. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!