Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Beköpte a légy, ez városi...

Beköpte a légy, ez városi legenda vagy dobjam ki? Részletek lent

Figyelt kérdés

Bepanirozott húst kint hagytam az a asztalon a konyhába egy tálcán nem volt letakarva.

Már sütéshez készültem mikor csörgött a telefon , a szobában leültem kicsit elhúzódott 20 percre

Addig a konyhába valahogy bement 3 légy....

Dobjam ki a húst emiatt ? Már megsutottem de így nem mertem enni belőle ....

Egy felem igazat ad másik meg azt gondolja akár étterembe is bejut a légy nem dobják ki azonnal a kaját ami pénzbe került.... ez óhatatlan

Ajtó zárva pedig ablakon szúnyogháló


2021. júl. 14. 17:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a sütés elött lett volna ilyen, akkor lényegtelen a dolog, mert a sütés fertötlenít.

Ha utána, akkor sem ártalmas, csak gusztustalan.

2021. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha be is köpte volna (ennyi idő alatt kétlem), akkor is kisütötted utána, nem lenne semmi bajod tőle.
2021. júl. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kisütés előtt történhetett ... ha történt de ezt már nemtudom meg.

Sajnos ha tudtam volna, hogy 20 perc lesz a telefonbeszélgetés letakarom.

2021. júl. 14. 17:25
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem városi legenda, de észrevehetőek, a kis fehér hosszúkás peték, főleg, hogy egy csoportba teszi egy légy.
2021. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Láttad, hogy bement 3 légy, meg gondolom amúgy is láttál már életedben legyet, szóval maga a légy, az nem a fantázia szüleménye.


Nem egy olyan legenda, mint mondjuk az egyszarvú, vagy ilyesmi.


Na most lehet, hogy ez neked újdonság, de az a helyzet, hogy a világon minden egyes lény úgy lett, hogy "anyu" beköpött valamit.


A "beköpés" ugyanis nem azt jelenti, hogy megy a légy, és elkezd köpködni, hanem azt, hogy lerakja a petéit.

Nincs benne semmiféle legenda, se városi, se falusi, a lény, petét rak.

Nem 20 perc alatt, 1 perc alatt is!


Végülis megsül a pete is, meg még ha meg se sül nyilván elintézi a gyomorsav, szóval a gusztustalanságon meg a pszichés terhen kívül bajod nem lesz tőle.


Beköpni jellemzően nyers húst, vagy akár egy kis vér tócsát szoktak, nem készételt, ezeket a dolgokat étteremben hűtőben tárolják, és csak arra az időre veszik elő, amíg dolgoznak vele.

Közben pedig figyelnek az ilyesmire.

Nagyobb mennyiségű hús feldolgozásánál, ha a helyiség tele van léggyel, azt alapból irtani szoktuk, meg nem hagyjuk ott a húst felügyelet nélkül, ha mégis akkor figyelünk erre, mert ismerjük a veszélyeit.

Úgyhogy egyáltalán nem jellemző egy étterem konyhájára, hogy random össze vissza petézzenek a legyek mindenre.

2021. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
n=g
2021. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
5 Nálam sem jellemző, de az odafigyelés ellenére is bejutottak valahogy. Rosszkor hívtak , én is utólag vagyok okos h betettem volna a hutobe vagy letakarom.
2021. júl. 14. 17:58
 8/10 anonim válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle.
2021. júl. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, érdemes ilyenkor átnézni, könnyen felismerhetőek a peték, kis fehéres rudak.

Ami olyan, azt le kell vágni, ki kell dobni.

Bajod nem lesz tőle, de mondjuk ha nem veszed észre, beteszed a hűtőbe, (később akarod megfőzni) ott azért fejlődésnek tud indulni, azért úgy már elég meredek, ha kikelnek a csontik...

2021. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
5hoz annyi, hogy dee, kesz ételt is beköpnek, nalam.azt sikerült. Tudom, ott a jellemzően szó, de megis olysn hatasa van, mintha keszetel miatt nem kellen aggódni
2021. júl. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!