Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fruktózérzékenyek vannak itt?...

Fruktózérzékenyek vannak itt? Miket szoktatok enni?

Figyelt kérdés
Nemrég diagnosztizáltak, 2 hét múlva fogad a dietetikus. Addig is gyűjtenék ötleteket és tanácsokat.

2021. júl. 17. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam fruktózérzékeny.

Nem mindenki reagál egyformán minden fruktóztartalmú élelmiszerre, ezt neked kell kitapasztalni.

A neten rengeteg táblázat van az egyes élelmiszerek fruktóztartalmáról, érdemes gyakran megnézni, mert sok olyasmi is gond lehet, amire nem is gondol valaki, például a hagyma nagyon sokat tartalmaz!. Emellett nem csak a fruktóztartalom lényeges, hanem a fruktóz-glukóz aránya, ha közel 1:1, akkor általában nem nagyon okoz problémát, ha a glukóz több, akkor szintén nem vészes a legtöbb embernek.

Kezdetben próbálj föleg olyan élelmiszereket fogyasztani, ami nem számít vészesnek a táblázatok szerint, és pár hét után kezdd el lassan tesztelni a többit is. De egyszerre csak egy valamit vegyél be az étrendbe, ha nem okoz erös reakciót, akkor egy hét folyamán többször is, esetleg másként elkészítve. Utána lehet eg yújabb valamit tesztelni.

De feltétlen érdemes étkezési naplót írni, amibe mindent, de tényleg mindent beleírsz, mert csak úgy látod át idövel, mi problémás számodra és mi mehet gond nélkül.

Eleinte elég nehéz, de idövel egyre jobban rájössz, neked mik a kifejezetten problémás élelmiszerek.

Remélem, hamar egyenesbe jössz a témával, minden jót kívánok!

2021. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Azt esetleg tudod hogy a natúr 100%os mogyorovaj milyen fruktoz szempontjabol? Nem talaltam sehol infot rola!

2021. júl. 17. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

fogyasztható:

[link]

2021. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :))
2021. júl. 17. 17:44
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
SZivesen. De azért elöször kis adaggal próbáld ki, neogy te legyél az, akinek mégsem jó egészen
2021. júl. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sajnos jelenleg még sok dolog puffaszt, és nem igazán tudom kibogozni hogy melyik a ludas.

tegnap pl ettem cukkinit, kígyóubit, sima cukormentes fehérkenyeret, zabpelyhet, natúr kakaóport, egy kis kanál mogyiróvajat kostolónak.

Ezek elvileg nem túl sok fruktózt tartalmaznak, de mégis estére kellemetlenségek jelentkeztek. Fogalmam sincs melyiktől, nagyon jó lesz már dietetikushoz kerülni :S

2021. júl. 18. 10:56
 7/7 A kérdező kommentje:

olyan mintha a rostos ételeket sem bírnám, azokat sem amikben nincs fruktóz, pl lenmag...


sajnos nálam pont hogy szorulást és kemény kakit okoz a fruktóz szóval még hasmenés alapján sem tudom beazonosítani a bűnöst.


A kifújásos teszten 130at fújtam, szóval gondolom nekem nem nagyon szabadna most még kevés ilyet sem enni :/

2021. júl. 18. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!