Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a zoldborso fozelek recept jo?

Ez a zoldborso fozelek recept jo?

Figyelt kérdés

[link]


Most csinalnek eloszor :)

Meghallgatnam azt is , hogy ti hogy csinaljatok :)


2021. júl. 22. 15:26
 1/8 anonim válasza:
65%
A recept jó, de én nem lisztet, hanem étkezési keményítőt szórok rá (biztos, hogy nem lesz csomós) és egy kis pirospaprikát is teszek bele. Felöntöm hideg tejjel, ha szereted lehet rászórni apróra vágott petrezselymet is. Mutatós és finom.
2021. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó. Bár én az elején csak akkor párolom ha fagyasztott borsóról van szó, a frisset nem.

De ahogy én csinálom: kevés vízzel felrakom főni, cukor só bele, ha félig megfőtt akkor felöntöm tejjel, puhára főzöm, és a végén sűrítem (ezt lehet liszt+olajjal, de nekem mindig csomós lett, így keményítővel sűrítem már, az ízén nem változtat)

2021. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
A keményítőtöl kicsit csirizes lesz. Nem lesz csömós a rántás, ha hideg vízzel engeded fel, állandó keverés mellett. Akkor is kevered állandóan, amikor a főzelékbe öntöd.
2021. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Mirelit borsót pici olajon párolom. Utána felengedem vízzel és sózom. Cukrot nem teszek bele, mert a borsó amúgy is édeskés.

Amikor készre főtt, tejes liszttel behabarom.


A másik változat. Készítek egy pörkölt alapot, abban főzőm puhára, és ugyanúgy behabarom.

2021. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem teszek bele tejet.


Kevés hagymát megpirítok, ráteszem a zöldborsót, kevés víz, párolom, ameddig megpuhul, megszóróm liszttel, hagyom kicsit összefőni, aztán tejfölt teszek rá és zöld petrezselymet. Ha túl sűrű, vízzel kissé higítom.

2021. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a tejfölös változatot senki sem csinálja? nyugtassatok meg hogy nem csak én anyukám ismeri így
2021. júl. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem csináltam soha tejfölösen :)
2021. júl. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem:)
2021. júl. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!