Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, ha nem tudok...

Mit csináljak, ha nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Hülye vagyok kb bármilyen étel elkészítéséhez.


Gyerekkoromban a szüleim házimunka tekintetében liberálisak voltak velem, tanulás után, hétvégén nem kellett sokat besegítenem a házimunkába, én gyerekként meg nem különösebben igényeltem, hogy több óra tanulás után még főzzek is.


Tinikoromban párszor felmerült bennem az igény, hogy ezt-azt el tudjam készíteni, de csak nagyim mutatott ezt-azt néha, anyámék nem igazán engedtek főzni, mert egyrészt rossz volt a sütő (sokáig nem volt pénz újra), másrészt meg biztos úgyis csak bénáztam volna.


Most, lassan különköltöző egyetemistaként meg már kifejezetten ciki, amikor anyám a legváratlanabb pillanatban megkérdezi, hogy "hol ebédeeeelsz?", és a pofámról lesül a bőr, hogy engem huszonévesen még kiszolgálnak. Az én koromban sokan már a párjukkal háztartást vezetnek, én meg... Mamahoteles srác vagyok.


Pár hónapon belül költözöm otthonról, szerintetek hogy tanuljak meg főzni?



2021. júl. 31. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

"Hülye vagyok kb bármilyen étel elkészítéséhez."


Javítva: Lusta vagyok kb bármilyen étel elkészítéséhez.


"szerintetek hogy tanuljak meg főzni?"


Úgy, hogy keresel egy neked szimpatikus receptet és elkezded követni az instrukcióit.

2021. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha olvasni tudsz akkor főzni is. Vannak jó szájbarágós oldalak, minden lépés külön lefotózva, a youtube-ot már nem is említem.
2021. júl. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Próbálgatni kell először egyszerű alap receptekkel és ha azok már mennek akkor a kicsit bonyolultabbak is menni fognak.Lehet először nem fog sikerülni többször sem de ha kitartó vagy akkor meg lehet igenis tanulni mert egyáltalán nem komplikált.Sütiket is próbálgathatsz mert azok közt is van ami olyan egyszerű mint az egyszer egy.Van egyébként Youtubon nem egy főzőcsatorna és ott meg tudod nézni hogy hogyan készítik el a különböző ételeket és akkor nem hibázhatsz.Van pl Szoky konyhája és TT konyhája is.Szoky mindenfélét főz TT inkább sütemények elkészítését mutatja be nagyrészt de fenomenális mind a kettő
2021. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#1,2


Értem. És milyen kezdő ételeket készítenétek egy magamfajta helyében? Egy rántottát pl azért még én is össze tudok dobni, de pl egy háromfogásos ebéd nem valószínű, hogy menne.

2021. júl. 31. 10:18
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Divany.hu-n sok egyszerű recept van. A nagyobb gyűjtőoldalakon meg vegyesen: Nosalty, Mindmegette, Street Kitchen.


A modernebb, fiatalosak közül Kárai Dávidot és a Telexen Ács Bori cikkeit bírom.

2021. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%

Ebből a nyafogásból csak az jön le, hogy kisfiú vagy. Főzni mindenki tud, akinek van internete. Én sem főztem, amíg otthon laktam, aztán mikor elköltöztem összedobtam egyszerűbb kajákat receptek alapján. Nem azért, mert annyira ráértem, mert sokszor időhiány miatt nem tudok főzni - de albérletben az ember nem teheti meg, hogy állandóan kaját rendelget. Meg amúgy is az a legfinomabb, amit magadnak készítesz.

Ilyenekkel kezdtem, hogy öregtarhonya, rántott hús, natúr csirkemell körettel, ezeket te ia meg tudod csinálni, ha nem lennél elkényeztetve.

2021. júl. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Koleszban az egytálételeket érdemes csinálni. Ezek általában egyszerűen elkészíthetők is.

[link]

2021. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#3,5

Köszi!


#6

Igen, nyafogós kis senki kisfiú vagyok, lapozzunk. Eleve azért tettem fel a kérdést, mert szándék van bennem a változtatásra. A kaja ötleteket köszönöm.

2021. júl. 31. 10:31
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Kezdhet él például gyümölcslevessel, zöldségkrémlevesekkel, lecsóval, sült hússal, krumplis, túrós, káposztás tésztával, rántott hússal,pille vagy túrófánkkal. Ezeknek elég egyszerű receptjeik vannak. Nem feltétlenül fog mindig minden elsőre sikerülni. Ilyenkor nem szabad feladni. Nézz körül a fent említett oldalakon, csatornákon. Biztosan fogsz kedvedre való receptet találni. Ismerj meg minél több eljárást, fűszert. Menni fog.
2021. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Ha húsost főzöl, általában elmondható, hogy érdemes valami szószos, apró- vagy darálthúsos dologgal kezdeni. Milánóit például nehéz elrontani, ha kevergeted, nem a legolcsóbb savanyú paradicsomszószból főzöd és nem égeted le. Tejszínes dolgokra ugyanez, a "menzás carbonara" nekem kedvencem.


Olajban sütést szerintem kerüld, mert taszító lesz a tömény olajszag elsőre.


A vízforraláson kívül kevés folyamathoz kell a tűzhely magas fokozatait használni, arra figyelj.

2021. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!