Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Forró sütőbe szabad vizet...

Forró sütőbe szabad vizet borítani?

Figyelt kérdés

Már sokszor észrevettük, hogy a sütemények szárazra sikerülnek. Azt olvastam, hogy egy kis vizet kell rakni a sütés közben a sütőben, így nem szárad ki. Illetve vannak olyan gyorsfagyasztott pékáruk (pl. pogácsa) aminek a hátuljára szintén rá van írva, hogy meg kell kicsit permetezni őket sütés előtt vagy valami hasonló. A legegyszerűbb megoldásnak az tűnt, hogy mikor be van rakva a tepszi, akkor alá a sütő aljára belöttyintek egy kis vizet (fél decit maximum) és gyorsan rácsukom az ajtót hogy ne jöjjön ki a gőz. Ez jól működik.

A kérdés, hogy szabad ilyet csinálni? Nem fog tönkre menni a sütő? Amikor be van löttyintve a víz, akkor szokott egy kis pattanó hangot adni a sütő, gondolom hogy hirtelen változik a hőmérséklete és a hőtágulás miatt adja ezt. Nem fog elrepedni vagy valami?



2021. aug. 27. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Szabad.
Nem szabad.
31 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a mamám azt mondta, hogy ő 30 éve süt így és nála nem volt semmi baja emiatt a sütőnek.
2021. aug. 27. 18:24
 2/17 anonim ***** válasza:
4%
Mikor kenyeret sütök beöntök 1 dl vizet. Az elég gőzt csinál.
2021. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
94%
Szerintem ne a sütőbe, hanem egy másik tepsibe önts vizet, és így rakd be.
2021. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Pontosan, ahogy a 3-mas írja.

Lehet kapni ilyen egyszer használatos alumínium tepsiket, ilyen kis gagyik, annyira vékony a faluk, hogy hajlékony, grillezéshez is vannak, meg mindenféle célra, több méretben, több alakban...


Egy olyanért nem kár, abba tegyél vizet, azt be a sütő aljába, és úgy melegítsd fel.


Amit te csinálsz, azt egy ipari sütővel meg lehet csinálni, az natúr rozsdamente acél belülről. Egy háztartási sütő belülről zománcozott, ami nagyon tartós festés, de azért ilyen hirtelen hőmérséklet változás, hosszú távon nem tesz neki jót. A gyakori nagyon hirtelen hőingadozástól, anyagtágulástól, stb idővel megrepedezhet a zománcfesték.

2021. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
alá kell tenni egy tepsiben, akár a sütő "padlójára", akár az alatta lévő sínen.
2021. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Egy másik hőálló edénybe kell vizet tenni és azt betenni alulra, nem pedig a sütőbe bele önteni.
2021. aug. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak úgy belöttyinted a vizet a sütőbe, akkor az a recsegő hang, ami keletkezik, az nem egyszerűen a hőtágulástól van. Hanem attól, hogy ezeknek a sütőknek a vaslemez belseje zománcozott és más a hőtágulása a zománcnak és más az alatta levő vaslemeznek. Ennek következménye, hogy lassan lepattogzik a zománcréteg és elkezd rozsdásodni a vaslemez.
2021. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%
Akár árt akár nem, mindenképpen barbár ötletnek tartom, szerintem elég nagy hülyeség. De szerintem még árt is.
2021. aug. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
ha tönkre akarod tenni a sütődet, nyugodtan csináld. sokkal egyszerűbb egy másik edénybe vizet önteni és azt betenni a sütőbe
2021. aug. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Másik edénybe már próbáltam, csak nem igazán jött össze. Nem párolgott el a víz belőle, ha az edénnyel együtt tettem be a vizet. Sok sütés csak 8-10 percet vesz igénybe, és mindig maradt víz az edényben valamiért. Lehet hogy meleg vízzel kéne megpróbálnom? Azt már próbáltam, hogy bent hagyom az edényt és abba öntöm a vizet, csak akkor meg kapásból gőz lesz belőle és kimegy míg berakom a tepszit.
2021. aug. 27. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!