Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vénusz (első préselésű)...

Vénusz (első préselésű) étolaj egy használat után elég? Gyártási hibás lenne? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

Már vagy 15 éve csak Vénusz olajat használok, de soha nem tapasztaltam még ilyet.

Vettem nemrég 12x 1 litert az Auchanban.

Elsőnek: rántotthúst sütöttem benne, az első adag jó lett, a másodiknál 10-20 perc elteltével már érződött hogy valami nem oké. Égett szag, az edény alján fekete korom szerűség.

Ezt az adagot ki is kellett dobnom (az olajjal együtt) mert büdös és ehetetlen lett.

Következő: pár nappal később fasírtot sütöttem, az első adag itt is jó lett, a másodiknál a fasírtra fekete lerakódás tapadt, iszonyat égett szag, korom az edény alján, ment minden a kukába.


Ezeket betudtam annak, hogy biztos figyelmetlen voltam nagy hőfokon sütöttem, fasírtban a fűszerek égtek el stb.

Na de most nemrég egyszerű hasáb burgonyát sütöttem, a második adag itt mehetett a szemétbe mert ehetetlen lett. Keserű, égett íz, fekete korom, és rettenetesen büdös égett szag.

Ez volt a 3. liter ami ment a kukába egy használat után (a fele étellel együtt). Mitől történhetett az olajjal?



2021. aug. 28. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet hogy a serpenyő a ludas?
2021. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 különféle edényben sütöttem mind a három alkalommal, szóval biztosan nem.
2021. aug. 28. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Ezeket írd meg a gyártónak is, reklamálj. Biztos nem ok.
2021. aug. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első préselés nem azt jelenti hogy alacsony a füstpontja?

Am. a Vénusz árul kifejezetten sütésre alkalmas olajat is

2021. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az edeny alatti homerseklettel folyamatosan jatszani kell. Eloszor fel kell forrositani az olajat, de amikor mar elerte a kivant homersekletet, akkor vissza kell venni a homersekletbol.

Olaj nagyjabol 170 fok folott kezd el 'megegni' ... probald meg, hogy nem maxon hasznalod a tuzhelyedet - a sercegesbol nagyjabol tudhato, hogy sok vagy keves a sutesi homerseklet.

2021. aug. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

Gyártó Neve és Címe


Gyártó címe

Bunge Zrt. Martfűi Gyára,

5435 Martfű,

Szolnoki út 201.

Vevőszolgálat

Bunge Zrt.,

Váci út 43.

Budapest, H-1134

tel.: +36 1 237 6400

info@bunge.hu

info@venusz.hu

www.venusz.hu

2021. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!