Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik lehet az eredeti...

Melyik lehet az eredeti tiramisu receptje?

Figyelt kérdés
Beírom a netre, hogy eredeti olasz tiramisu recept, és mindegyik oldalon más. Kíváncsi lennék az igazira.

2021. szept. 27. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Ez:

[link]

2021. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen vannak különbségek az "eredeti" receptekben, hiszen ez egy tradicionális olasz édesség. Mintha azt kérdeznéd, hogy melyik az eredeti teperős pogácsa recept.
2021. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Nincs olyan, hogy eredeti recept egy olyan ételnél, amit bárki elkészíthet otthon. Az első által linkelt receptből például hiányzik a Marsala, amit szoktak helyettesíteni kávélikőrrel, de ahogy azt a mellékelt ábra is mutatja, van aki nem tesz bele alkoholt.
2021. szept. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Olaszországban is több félét ettem, régiól is függ. Én mindenképp olaszul keresnék receptet és fordítóznék.
2021. szept. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
4# vagyok, alkohol mindenhol volt benne, ahol ettem olaszban, még a tiramisus fagyiban is. Anélkül tuti nem eredeti
2021. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%

[link]

Itt megtalálod az eredeti receptet. A tiramisuban nincs alkohol egyébként. Aztán nyilván van ezer féle változata most már. Én ezt szoktam csinálni.

2021. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

A tiramisu nem olyan régi találmány, mint sokan hiszik, a 60-70-es években jelent meg Velence környékén.


Konkrétan ez a trevisoi étterem állítja, hogy ők készítették először és ez a hivatalos receptjük: [link]


Nagyjából ugyanaz, mint amit bármelyik blogon, receptoldalon találsz, a lényeg a hozzávalók minősége.

2021. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen felesleges azon vitatkozni, hogy kell e bele alkohol vagy sem!

Olaszországban sem kotelező tenni bele de ez mindenütt le is van írva -különösen, ahol gyerekek vannak.

Nincs benne semmi helyi furfang, tényleg egy gyerek is összerakja akár Olaszországban, akár Zambiában, vagy Kokinkínában.

Csak nem mindegy, hogy milyen alapanyagokból, de ma már ez sem lehet probléma, minden kapható.

2021. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!