Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fika recept oldalt, esetleg...

Fika recept oldalt, esetleg könyvet tudtok ajánlani? Lehetőleg gluténmentest, ha van olyan.

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki viccnek gondolná, annak mondom, hogy a fika svéd süti és életérzés is, tehát leülsz nyugodtan kávézni, elmélkedsz a világ nagy dolgairól és közben fikát eszegetsz hozzá.


Kiméljetek meg a béna beszólogatásoktól. :XD Tudom, hogy vicces meg minden….

Igen, szeretem a Fikát és utoljára Stockholmban ettem 18 évvel ezelőtt.

Szóval rendkívül ki vagyok éhezve egy jó Fikára. :-) A tesco GL-mentes zabkekszet már nagyon unom.

Nem az IKEA-ban nem szeretnék venni, mert a friss a legjobb és messze is van, talán nincs is gl-mentes.


Tack. :-)



Egyébként tök nehezen tudtam kiírni a kérdést, felháborító. Már majdnem idegbajt kaptam.


"A gyakorikerdesek.hu nem csevegős oldal, ne kérdezz egyes vagy többesszám második személyben! Ha olyan a problémád, fogalmazd meg egyes szám első személyben, ha pedig általánosságban szeretnél tudni valamit, általánosságban kérdezz! Ha csak ebben a formában tudod megkérdezni, amit szeretnél, akkor ne írd ki kérdésed, mert ez inkább egy fórumoldalra passzol, nem ide!"


A "Van itt valaki", "Ismeri valaki", "Tudja valaki", "Járt már valaki így", "Használta már valaki" jellegű kérdések eldöntendő kérdések, melyekre egy Igen vagy egy Nem helyes válasz adható. Kérjük, a konkrétumra kérdezz rá!



2021. okt. 7. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
2021. okt. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Az elsőt a Kanelbullar-t fogom elkészíteni, de gluténmentes liszttel.

Viszont azt írják, hogy a “A receptekben ne cserélje fel automatikusan a lisztet gluténmentesre”. Valószínűleg szétesne vagy nem kel meg.


Szerencsére találtam gluténmentest, ez szuper lesz. :-)

[link]

2021. okt. 7. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Pedig a “fika” csak a kávé+süti szünetre vonatkozik, nincs külön ilyen nevű sütijük. Nem lehet, hogy akkoriban félreértetted?


[link]

2021. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fika ezen sütik gyűjtőneve is egyben.
2021. okt. 7. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem bírom ki... Ez olyan, mint az angoloknál a cookie (kuki XD)?
2021. okt. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ez az egész kérdés vicces. :)


Sikerült amúgy elkészítened a gluténmentes fikát? :)

De jól hangzik... ;)

2023. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!