Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a franciasalátához...

Hogy kell a franciasalátához megfőzni a zöldségeket?

Figyelt kérdés
Franciasalátát szeretnék készíteni. Most csinálok először és azt szeretném tudni, hogy mindent külön kell megfőzni? Vagy lehet a borsót együtt főzni a répával? A borsó mirelit, de a répa nem.

2021. okt. 11. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
A fagyasztott zöldségek előfözöttek, tehát kevesebb ideig kell főzni, mint a frisset. Mivel a répa nem fagyasztott, ezért külön kell, hiszen nem fő meg annyi idő alatt, mint amennyi a borsónak kell.
2021. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
És ha a borsót csak később rakom bele úgy sem? És akkor ha először megfőzöm a krumplit, és utána külön külön a répát és a borsót úgy jó? Egyszerre csak kettőt tudok használni. Meg edényem is már csak kettő van.
2021. okt. 11. 13:23
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell külön. Felteszed a répát, mikor puhább mehet bele a krumpli,mikor majdnem megnőttek mehet bele a borsó.
2021. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy az 1-es írja!

De a zöldborsóval vigyázz, elég éppen csak felforralni, mert azt minnél tovább főzöd, annál keményebb lesz!

2021. okt. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Miért kellene külön edény meg víz?

A zöldségleveshez is külön főztök minden zöldséget 1 és 4?

2021. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
#1 vagyok. Kicsit hülyén fogalmaztam... Mehet egy edénybe, de más a főzési idő, nem rakhatod egyszerre bele. Első a répa, második a krumpli (felkockázva), harmadik a borsó. Mikor a répa már majdnem puha, akkor tedd bele a krumplit, mikor a krumpli megfőtt, akkor mehet bele a borsó. A csomagoláson rajta van a főzési idő, ezt kalkuláld bele.
2021. okt. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

[link]

3-as itt azt írja, hogy a sárgarépát 5-10 perig kell főzni, a krmuplit meg 15-20? Akkor nem a krumplit kell előbb? 4/4 köszönöm. Szerintem akkor úgy csinálom, a krumplit, közben meg először a répát utána meg a borsót.

2021. okt. 11. 13:31
 8/18 A kérdező kommentje:
Akkor mehet egy edénybe. Jó. Kicsit megijedtem már :D
2021. okt. 11. 13:34
 9/18 A kérdező kommentje:
Levest nem szoktam csinálni. Nem vagyok oda a levesekért.
2021. okt. 11. 13:36
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Más a főzési idő, ha darabokban, vagy ha egészben főzöd a zöldséget. Darabokban a répa lassabban fől meg, mint a krumpli. Egyébként fogsz egy villát vagy kést, időközönként beleszúrod, vagy szimplán megkóstolod és látni, ézezni fogod, mennyire főtt meg. Nem kell túlagyalni. Ne az időt nézd, hanem az állagát.
2021. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!