Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krémmel burkolt tortán megmara...

Krémmel burkolt tortán megmarad a marcipán vagy fondant figura/díszítés?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy szülinapi tortát sütni, de még eddig nem burkoltam fondanttal így félek hogy ha bele fogok nagyon göröngyös lesz a felület. Aútós témájú torta lenne így gondoltam a figurákat, utat stb fondantból késziteném és azzal dekorálnám a krémmel bevont torta oldalát és tetejét. Szülinap előtt egy nappal szeretném készíteni és hűtőben tárolni. Megmarad egyáltalán rajta? Nem fog leesni vagy lecsúszni róla? Lehet e mascarpone krém bevonatot fondant alá kenni?

2021. okt. 22. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fondant alá a hagyományos porcukor+vaj 1:1 arányban (ez elég tömény), svájci vagy olasz vajkrém, ganache (habosítás nélkül), ill. fehércsokis vajkrém kell, mivel a tejszínes, mascarpones krémek oldják.


A vajkrémekre Bebepiskóta videóit ajánlom.


Ha jól értelmezem, akkor a tortát mascarpones krémmel borítanád. Ebben az esetben a figurák tortával érintkező felületét lekenheted olvasztott fehércsokival, így elkerülve, hogy a krém oldja a figurákat.

2021. okt. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A bebepiskóta videói közt van egy vajaskrémtúró recept is, az nem tűnik olyan töménynek mint a sima vajas krém. Az is oldja a figurákat?

2021. okt. 22. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt még nem próbáltam sajnos, de szerintem oldja.
2021. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, már sikerült egy kommentből kideríteni. Nem ajánlott.

Köszi a választ, sokat segítettél

2021. okt. 22. 20:37
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Igazán nincs mit, ha tudok valamiben segíteni, írj nyugodtan. Jó tortázást! :)
2021. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!