Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sűrített tejből hogy lehet...

Sűrített tejből hogy lehet karamellt készíteni?

Figyelt kérdés
Nem baj ha picit folyós lesz, de szép barnás színe legyen. Valaki receptet esetleg? Köszi
2010. szept. 3. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:

karamellt sehogy. tejkaramellt esetleg. a karamell a cukor megolvasztásából és megpirításából lesz, amit összekeversz vajjal vagy tejjel még melegem ügyesen.


amúgy google -> tejkaramell

2010. szept. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tejkonzervet annyi vízben, amennyi bőven ellepi, a forrástól számított három órán át gyöngyözve forraljuk. Ezután a vízben hagyjuk lehűlni.


[link] :innen hámoztam ki

2010. szept. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 orsybaba88 ***** válasza:
egy főzőscsatornán én is láttam egyszer ilyen sűrített tejes receptet. a pali egy nyeles melegítőedényben lassú tűzön egyszerűen addig melegítette, míg karamell-színű nem lett. de sajna nem tudtam kipróbálni, mert csak tubusos sűrített tejet kaptam és azzal nem mertem, inkább megittuk kávéval:) am konzerves sűrített tejet hol lehet kapni? én a tescoban néztem, de nem volt:(
2010. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is csak tubusost találtam. Sajna :(
2010. szept. 6. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam, remélem segít:)


[link]

2010. szept. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!