Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főzzek/süssek kezdő...

Mit főzzek/süssek kezdő vendéglátósként?

Figyelt kérdés

Annyira vagyok kezdő, hogy most tanulom először és nem csak gyakorlaton szeretnék ételeket csinálni, hanem itthon is, már csak a családom meg a fejlődés érdekében.


16 éves vagyok, és egyszerűket tudok még csak csinálni... (Például: Bolognai, carbonara spagetti, paprikás krumpli, lekváros/csokis gombóc, palacsinta, fasírt, krumplifőzelék, Sütiknél piskóta, muffin,brownie.)


Az alapanyagokkal nem lenne baj, megtudom venni ha nincs valami itthon, de nem tudom mit kéne csináljak, ami könnyű lenne.



2021. nov. 17. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
A tepsis kaják viszonylag egyszerűek, ez esetleg érdekelne?
2021. nov. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Attól függ az mit takar(?), de igen, az is érdekel.
2021. nov. 17. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Félbevágott padlizsánból kikotrod a magokat és darált húsos, besameles raguval megtöltöd, be a sütőbe fólia alatt készre sütöd. Jól néz ki, finom, nem egy megszokott és tök könnyű megcsinálni. A ragut variálhatod, kísérletezhetsz az ízekkel, egyszer pl. oregánós irányba, máskor tárkonyos irányba, meg amit szeretsz, rájössz milyen fűszer milyen ízeket adnak.
2021. nov. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
73%
Olvasva, hogy mi az amiket már tudsz, a helyedben a szelet húsok sütésére mennék rá. Hiszen ez a legalapabb tudás szerintem egy vendéglátósnak, hogy a csirkétől kezdve a sertésen keresztül a marháig mindent pontosan olyanra süssön, amilyenre kell és ehhez viszont kell a gyakorlat, nem fog egyből sikerülni valószínűleg. Ki kell tapasztalni, hogy milyen vastag szeleteket vágj, kell-e klopfolni vagy bevágni, milyen pácban és meddig marinàlni, milyen fűszerezéssel, milyen zsiradékkal, milyen hőfokon, milyen serpenyőben, szintén mennyi ideig, hirtelen-lassan-fedő nélkül stb.
2021. nov. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!