Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell úgy marhapörköltöt...

Hogyan kell úgy marhapörköltöt főzni, hogy ne legyen rágós?

Figyelt kérdés

Eddig még csak párszor csináltam ilyet, de sosem lett tökéletes. Az utolsót megkósolta barátnőm is, és leb@lfaszozott, mert rágós volt. 5 és fél órát főtt. Fél óránként megkósoltam, alig változott idő közben, nem tűnt úgy hogy kezdene megpuhulni.

Mit kellett volna tennem, hogy ne legyen rágós? Kell bele valami pluszba a zöldségeken és vizen kívül, amitől puhább lesz?



2021. nov. 26. 11:30
1 2
 11/14 Mansour ***** válasza:
100%
Csak lábszárból szoktam csinálni, 1,5-2 óra alatt mindig puhára főtt (bor nélkül).
2021. nov. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
írjátok a 3 órákat ,de az hogy lehet hogy 5 és fél óra főzés után sem puhult meg neki? eddig azt hittem csak viccelnek ilyen időpontokkal
2021. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a hőfok is számíthat. Mindig forrásban van? Amúgy kérdés, hogy mi az omlós. Ha 3 órát főtt, akkor az nekem sokszor nem az. Nálunk családban van, aki ilyen egész estére ott meri hagyni a húsokat és elfődögélnek magukban (elektromos, okos tűzhely lekapcsol, ha baj van), és azt süti tovább. Na az tényleg omlós. De pl. a karajt én is minimum 3 órát főzöm, majd még sütöm.
2021. nov. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Huh, ez semmi, olvasd el Krúdytól a Délikáteszt... :D
2022. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!