Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mostanában eléggé felmentek...

Mostanában eléggé felmentek az élelmiszerárak, mik azok a termékek, alapanyagok, amiket még érdemes megvásárolni, felhasználni, főzni lehet belőle gazdaságosan, és finomakat?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy egyre többen vásárolnak rizst: a boltban rendszerint a legalsó polc tele szokott lenni mindenféle rizzsel, legutóbb azonban teljesen le volt ürítve a polc.

2021. nov. 29. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tészta, rizs, krumpli, hagyma, fokhagyma, paradicsomszósz, tejszín, tej, vaj, fagyasztott zöldségek, zöldségkonzervek, liszt, tojás, élesztőpor, lekvár, mák, fűszerek. Nálam kb ezek szoktak lenni mindig itthon, egyik sem horror ár, és ezekből már össze tudok dobni egy értelmes ebédet. Szokott lenni fagyasztott hús is, de az már nem nevezhető olcsónak. De pl egy paradicsomos tészta olaszos fűszerekkel, egy paprikás krumpli vagy rizs currys zöldségekkel szerintem simán jó kaják, és fillérekből megvan.
2021. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Én a nagybani piacra szoktam kimenni. Nyilván nekem szerencsére van kamrám, pincém, ahol tudok tárolni, mert nagyban vásárolni csak így éri meg. Vettem két zsák hagymát, 5-5 kg lilát és vöröset 1700 ft-ért, egy láda almát és körtét, 10-10 kg, az alma 1500 volt, a körte 2500.


Szezonális a kulcs szerintem, mindent a szezonjában kell venni, pl most a sütőtök, hüvelyesek, feketeretek, káposztafélék, (lila, fehér, kel) Gyökerek, azért ezekből bőven lehet sok-sok félét főzni.

2021. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, nagyon nem mindegy, hogy hány főről van szó, mennyi a kereset, azaz a fizetésed, esetleg nyugdíjad.


Ami még mindig olcsó, az a sárgaborsó, lencse, csirkemáj, ha négyen vagytok max., akkor a csirkemell is kiadós különböző félén elkészítve, egyes sajtok, lisztből készült dagasztott ételek (házi pizza, pogácsafélék), tejfölös bableves krumpligombóccal. Lehetne sorolni, de nem írtad, hányan vagytok és mennyi a fizetés...


Tény és való, akinek kevesebb a keresete, jól meg kell gondolni, mit vásárol.

Én mindig nézem az akciókat és akkor vásárolok. Az étolaj az egekben, a Vénusz majdnem 1000 forint. Az olcsóbb meg lópikulát nem ér, sokszor keserű.

Szomorú helyzet.

2021. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló! Tényleg szerencsés vagy, ment is a zöld pipa, csak sajna ezt nem mindenki tudja megoldani. Nekem pl. csak egy kis erkélyem van, ott takargatom, amit aránylag nagy tételben vettem és minden nap nézem, megfagyott-e. Szóval én pl. nem tudok nagy tételben vásárolni. Vettem 20 kiló krumplit, jól befürödtem vele, csírázik, fonnyad. Egy kiló krumpli is 300 forint, a hálós. Találtam ezt jóval olcsóbban, de soha többet.. Jó tanulópénz.
2021. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, #4, mi is laktunk panelben, katasztrófa a tárolás, mindig csak 1-2 kilót vettem mindenből, máskülönben ott rohadt.

Ezért írtam a tippet, és mellé, hogy ha tudod tárolni, mert jelenleg így tudok spórolni.


Egyébként valóban jó lenne tudni, hogy a kérdező milyen házban lakik, hányan laknak egy háztartásban, milyen munkát végeznek, mi a munkaidő, milyen étkűek, speciális igény van-e, stb.


Hogy szerencsés vagyok-e az más kérdés, egy kertesben lehet, van hol tárolni a krumplit, de jóval több a költség is. De ez már egy másik kérdés.

2021. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyedben vennék sokáig elálló élelmiszereket:

száraz hüvelyesek

tészták

fűszerek (ez is egyre drágább mostanság!)

paradicsomkonzerv

hagyma

karton tej

2021. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Editke, hány személyre kell vásárolnod...?

Tök fölösleges betáraznod egy személyre, mert megmolyosodik, dohos lesz, stb. stb. És ki kell dobni.

Tehát drágább lesz valójában, mintha mindig aktuálisan megvennél annyit, ami 1-2 héten belül kell.

2021. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
#4: na pont erről beszéltem az előbb...
2021. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!