Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől horpad be a kenyér?

Mitől horpad be a kenyér?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy kenyérsütőt, és amikor sütünk vele, akkor a kenyér teteje behorpad, és lesz benne egy mélyedés. Mitől lehet ez, mit csinálunk rosszul?

2021. dec. 9. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor van, ha túl sok a folyadék. Ilyenkor horpad be.

(Ha túl kevés a folyadék, akkor pedig kireped.)

Próbálkozzál még, belejössz majd:)

2021. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, próbálkozni fogok!;)
2021. dec. 9. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez igen gyakori. Sokan megveszik, mert milyen egyszerű vele csodás kenyeret, péksüteményt készíteni. Csak bele kell dobálni a hozzávalókat, és akár időzíteni is lehet az indítást.

Sok buktató van valójában. A pontos mérésen kívül az alapanyagok minősége, hőmérséklete, a konyha hőmérséklete, páratartalma több más tényező mellett befolyásolja az eredményt.

Sok próbálkozás után vagy sikerül egy működő gyakorlatra szert tenni (az sem 100%-os), vagy elkerül a spájz mélyére a gép.

Van, aki csak dagasztásra használja, ha nincs elég erős robotgépe.

2021. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejött a géppel sütés, igaz, férjem (műszaki), ragaszkodott a Tefalhoz, a watt sem mindegy ugye, alaposan körbejárta, mielőtt megrendeltük. Barátnőm mondta, hogy "ilyen kenyérsütő szarra 25 ezernél többet nem szabad költeni). Nos, hát a mienk 80 ezer fölött volt, de nagyon megérte, 2 éve nem veszünk kenyeret, és tényleg ez a legjobb, amit én sütök. (Előtte is csak a Lipóti pityókás kenyerét vettük, szóval eléggé magasan is volt a léc.)

(1-es voltam amúgy).

2021. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én krumplisan sütök, és a krumpli fajtája sem mindegy. Úgy szoktam, hogy kb. dagasztási idő felénél beledugom az ujjamat, és akkor már le tudom tapizni, hogy jó-e, vagy kell-e bele még víz (ilyenkor is már max. csak fél deci víz kellhet).

Szóval megtanulod majd, kérdező:)

2021. dec. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!