Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi lehet az alábbi ételnek az...

Lcb kérdése:

Mi lehet az alábbi ételnek az angol megfelelője?

Figyelt kérdés
Esztergomban ettem régen Pannini formaggi nevű ételt, de mivel ez nem egy sajtos szendvics, nem tudom, hogy milyen névvel tudnék az étel felépítésére hivatkozni. A fő része, egy pizza tésztából álló tészta, melynek alakja egy lapos padlizsánra emlékeztet. Ez meg van töltve pizzaszósszal és sajttal (mellé adtak fokhagymás tejfölös szószt és jégsalátát). Az étel mai napig a kedvencem, de ahhoz, hogy reprodukálni tudjam (ne robbanjon fel sütés közben), kéne találnom egy hasonló felépítésű étket, tehát egy töltött tésztát, melyben jelentős mennyiségű, gőzképzésre alkalmas sajt és szósz van. Milyen ilyen ételek vannak?

#sajt #recept #pizzaszósz #pizza casa luigi #pannini formaggi #fokhagymás tejföl
2021. dec. 15. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

de miért angol megfelelőt keresel...??


Nem inkább olaszt kellene? :-)

2021. dec. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"A fő része, egy pizza tésztából álló tészta, melynek alakja egy lapos padlizsánra emlékeztet. Ez meg van töltve pizzaszósszal és sajttal (mellé adtak fokhagymás tejfölös szószt és jégsalátát)."


Hű, nagy a rejtély, de az alapos leírás és a "Panini formaggi" név alapján én arra gyanakszom, hogy ez egy sajtos panini lesz.

2021. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, ez lesz a recepted...


[link]

2021. dec. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1 azért, mert gyanítom, hogy az olasz név ellenére ez nem egy olasz étel, csak pizza-szerű íze miatt kapott olasz nevet.


#2 már korán rákerestem, de a sajtos pannini jelentése sajtos szendvics, így a névvel ehhez az ételhez nem jutottam közelebb.


#3 ez hasonlít rá, de a tésztája vastagabb.


Ha valakit még érdekelne az étel, rátaláltam: szerintem ez egy pizza-roll, legalább is a pizza roll receptek közt találtam olyat, melyet elkészítve majd ugyanazt az ételt kaptam. Sütésnél érdemes nem éppen csak megpirítani a durván egy centiméter vastag tésztát a nagyobb hasonlóság eléréséhez. Magát az ízvilágot elég egyszerű elérni, hisz mind a fokhagymáss tejföl, mind a pizzaszósz erős ízekkel bír így nehéz felismerhetetlenségig elrontani.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2021. dec. 15. 22:30
 5/8 A kérdező kommentje:
*sütésnél érdemes éppen csak megpirítani...
2021. dec. 15. 22:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban "pannini formaggi" volt a neve, és a leírás alapján ráadásul igazából egy calzone, nem nagyon reménykedhetsz internetes receptekben. A név helyesen panino al formaggio lenne, valóban egy lepirított, gyakran padlizsánformájú szendvicset jelent, de a sajtos pizzaszósszal töltött tésztabatyu egyértelműen calzone, ami egy teljesen más étel.


Esélyesen magának a helynek nincs fogalma arról, hogy mi is az, amit készítenek. Jó magyar módra rácsapták az olaszosan hangzó nevet arra, amit amúgy a szakács magától kitalált, jóvanazúgy módra. Tehát a receptet is maximum tőlük kaphatod meg, vagy a tőlük vett "paninit" próbálhatod meg visszafejteni. De alapvetően calzone recepteket keress.

2021. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
Olaszul keresd, és az panini lesz. Pont, de hogyha ennyi eszed van, mint az a kérdésedből látszik, nehéz lehet az életed.
2021. dec. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6 A calzone jó tipp, de nem pont ugyanaz, viszont a töltelékét kipróbálom, hátha jobb lesz. A panino al formaggio is hasonló, kipróbálom.

Én is azt sejtem, hogy valami sajátos feldolgozása több receptnek, nekem a pizza roll nevű étel tűnt a legközelebbinek. A pannini formaggi nevet azért írtam, mert hátha valaki ismeri az étterem ezen ételét, így felismeri, hogy mi lehet az eredeti ötlet.


#7 Köszönöm a hasznos választ, de talán jobb lenne, ha tanácsot is adnál, hogy hogyan legyen több eszem, mint amennyi eszem van.

2021. dec. 17. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!