Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez is ugyanolyan tonhal?

Ez is ugyanolyan tonhal?

Figyelt kérdés

Elnézést előre is, nem vagyok még gyakorlott a halas kajakban.

Szóval of otthon laktam, minden karácsonykor rántott tonhalat ettem. A piacon vettük meg a halasnal a pultból, fagyasztva szeletenkent, maga a szelet kiolvadva lapos volt és fehér.

Hát nagyon szerettem volna idén is már a saját kis csaladommal tonhalat, a férjem vett is, viszont ez nem fagyasztott, vörös a húsa és vastag szeletekben van.

Ettől függetlenül ugyanolyan az íze?



2021. dec. 20. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
vörös tonhal sokkal finomabb
2021. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal-sokkal finomabb!
2021. dec. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És érdemes bepacolni fokhagymás tejbe, vagy simán sózzam panirozas előtt? (Otthon csak soztuk)

Illetve szoptatás alatt is nyugodtan lehet fogyasztani, ugye?

2021. dec. 20. 23:32
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

El a kezekkel a fokhagymás tejtől! Csak só, kicsi bors, annyira finom és nemes íze/állaga van a vörös tonhalnak önmagában, hogy nem csinálunk semmi barbárságot vele a konyhában :-))

A babázáskori tonhalra nem tudom a választ, ha halgazdaságból van ott lehet zéró a higanytartalom, de fogalmam sincs. Illetve ez inkább állapotosan kérdés, szoptatásnál nem okoz bajt.

2021. dec. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Só, bors - és süsd, ne panírozd!
2021. dec. 21. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Paci halasnál tonhalat én nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna. Amit gyerekkoromban tohalnak neveztünk az tképpen tőkehal volt. Nem lehet, hogy nálatok is valami ilyesmi a helyzet?
2021. dec. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fehér húsú tonhal nem nagyon létezik. Amit ti ettetek karácsonykor az tőkehal lehetett. Kirántani meg...pfff. Ha létezik fehér húsú tonhal az marha drága lehet, ugyan úgy mint a vörös húsú tonhal is az és vétek lenne kirántani. Sütni szokták inkább. Ha minden karácsonykor fehér húsú tonhal volt a kaja, akkor nagyon gazdag családban nevelkedtél. :) De nem hiszem...


[link]


[link]


[link]


Itt vannak jó kis receptek, hogy hogyan is készítsd el:


[link]

2022. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet, valószínűleg tőkehal volt,az hasonlít ránézésre legjobban arra, amit én ettem. Csak azért fura, mert mi mindig tonhalat kértünk, és ehhez képest úgy néz ki, hogy tokehalat vettünk.

Idén legalább már tudom akkor mit kell venni :)

Ez a tonhal kovezzetek meg, de borzasztó volt, számomra tipikusan az az iszap ízű hal.

Azért köszönöm a tippeket, válaszokat és boldog új évet Nektek!

2022. jan. 2. 23:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Iszap ízű? Kizárt, akkor az nem tonhal volt
2022. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8: Hogy lehetne már iszapízű? Egy lepényhal talán.
2022. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!